Prezentē Imantam Ziedonim veltītu pastmarku


Pirmdien, 6.janvārī, pasta centrā Sakta ar Imanta Ziedoņa fonda Viegli pārstāvja mūziķa Jāņa Holšteina-Upmaņa dziesmu tika atklāta pastmarkas Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi.


Tieši šīs pastmarkas ideja ieguva visvairāk balsu Latvijas Pasta un fonda Viegli sociālajos tīklos organizētajā pastmarku dizaina konkursā, kas bija veltīts izcilajam dzejniekam.


Jaunās pastmarkas autore ir grafiskā dizainere Andra Pētersone, un uz pastmarkas attēlotā I.Ziedoņa portreta pamatā ir Leonīda Tugaļeva dzejnieka fotogrāfija, kas 1982.gadā Spānijā ieguva pirmo vietu starptautiskā fotokonkursā (Salon Internacional De Navidad De Fotografia 1982). Pastmarka nodrukāta 300 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,50, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī pirmās dienas aploksne.


"Konkursa balsotāju aktivitāte apliecināja, ka, neskatoties uz moderno tehnoloģiju klātbūtni ikdienas saziņā, sabiedrība aktīvi līdzdarbojas pastmarku dizaina izveidē, tādēļ Latvijas Pasts noteikti apsvērs iespēju šādu konkursu organizēt arī 2014.gadā," uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas