Loreen un Kazaky vienojas dziesmas pirmatskaņojumam un dzimumu vienlīdzībaiZviedrijā tikko notikušajā Eirovīzijas nacionālās atlases finālā „Melodifastivalen” jaunu skaņdarbu prezentēja dziedātāja Loreen, uzstāšanā piedaloties ukraiņu puišu grupai Kazaky. Gan Kazaky, gan Loreen aprīlī koncertēs Rīgā.

„Paperlight” ir pirmais singls un tituldziesma no šogad gaidāmā jaunā Loreen albuma. Šis ieraksts seko mūziķes veiksmīgajiem hitiem „Euphoria”, „Sober”, „My Heart is Refusing Me”, „We Got the Power” un citiem. Loreen ir konkursa „Eirovīzija” 2013. gada uzvarētāja, kas toreiz savāca Eirovīzijas vēsturē otro augstāko novērtējumu, iegūstot maksimālo punktu skaitu arī no Latvijas. „Euphoria” iekaroja 1. vietu 16 Eiropas valstu mūzikas aptaujās un ieguva deviņkārtīgu platīna diska statusu Zviedrijā. Marokāņu izcelsmes Zviedrijas mūziķe ar populāro dziedošo puišu deju grupu Kazaky sadarbojās pirmoreiz, bet Kazaky šī nav pirmā reize, kad viņi sadarbojas ar ietekmīgiem māksliniekiem. Puišu kontā ir, piemēram, dalība popmūzikas karalienes Madonna mūzikas video „Girl Gone Wild”.

Loreen jaunā skaņdarba pirmatskaņojumu tiešraidē klātienē vai pie televizoru ekrāniem vēroja un radio iekārtās klausījās vai visi Zviedrijas iedzīvotāji, tā kā „Melodifestivalen” ir Zviedrijā populārākā TV pārraide (TV skatītāji vien ap 4 miljoni), savukārt aktīvie fani visā pasaulē Loreen vārdu uz brīdi padarīja par populārāko interneta platformā Twitter.com lietoto vārdu vairākos reģionos. Mūziķi ar jauno dziesmu un priekšnesumu sveica arī citi mākslinieki, piemēram, popmūziķe Kiesza, iesakot „Paperligt” saviem faniem kā lielisku skaņdarbu.

Loreen savus fanus iepriecinājusi, izziņojot jauna albuma „Paperlight” iznākšanu 2015. gadā. Šo izziņošanu pavadīja virkne viņai netipisku fotogrāfiju viņas Instagram profilā un citviet, vēstot par jaunu sākumu, kā arī turpinot paust viņas pārliecību par dzimumu līdztiesību un vienlīdzību (Loreen ir piedalījusies arī Stokholmas Praida pasākumā).

Loreen 25. aprīlī pirmoreiz priecēs koncertu apmeklētājus Rīgā, ar uzstāšanos Daugavas koncertzālē, savukārt 17. aprīlī Sapņu Fabrikā ar savas pirmās pasaules turnejas „The Pulse tour” šovu viesosies Ukrainā izveidotā puišu grupa Kazaky, kas apmeklētājus šokēs savos vīriešiem tik neierastajos tērpos un augstpapēžu kurpēs, demonstrējot savas balsis un ķermeņu lokanību. Biļetes uz abām uzstāšanām var iegādāties Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas