Galerijā “Jēkabs” 14.martā notiks 30.jubilejas mākslas darbu izsoleGalerijā “Jēkabs” no 6.marta skatāma vērienīga vecmeistaru mākslas darbu izstāde, kas noslēgsies 14.martā ar izsoli, kura pēc skaita būs jau trīsdesmitā. Tajā kopumā iekļauti vairāk kā 130 mākslas darbi - Latvijas XX gadsimta spilgtāko vecmeistaru un mūsdienu autoru meistardarbi dažādu tematiku un tehniku izpildījumā.

Šoreiz īpaši izceļami ir viena no latviešu nacionālās glezniecības skolas aizsācēja Jāņa Valtera gleznas “Ieleja Elbas smilšakmens kalnājos” (sākuma cena 6200) un “Kalnu raktuves (sākuma cena 6200), gleznotāja un scenogrāfa Ludolfa Liberta virtuozi gleznotie “Ziedi” (sākuma cena 5500), koloristikas virtuoza Eduarda Kalniņa agrīnais darbs “Ainava ar vējdzirnavām (sākuma cena 4500). Tapāt izsolē tiks piedāvātas tādu glezniecības klasiķu darbi ka Jānis Ferdinands Tīdemanis, Rūdolfs Pinnis, Jānis Pauļuks, Jānis Cielava, Aleksandra Beļcova.

Latvijas nacionālās glezniecības skolas pirmavota Vilhelma Purvīša meistardarbnīcas audzēkņus pārstāv izcilais marīnists Jānis Skučs, kā arī Jēkabs Apinis, Arvīds Egle, Vitālijs Kalvāns, Arnolds Spalviņš, Arvīds Dūmiņš.

Pārsteidzošie pilsētu gleznojumi pieejami no Laimdoņa Grasmaņa, Rūdolfa Piņņa, Sergeja Antonova un izcilā latviešu akvarelista Jāņa Brektes. Līdztekus pieejami Skulmju dzimtas pārstāvju Ugas un Džemmas mākslas darbi, kā arī Harija Veldres, Indriķa Zeberiņa, Herberta Siliņa un citu vecmeistaru gleznojumi. Izsolē būs iespējams iegādāties arī tādu tautā iemīļotu mākslinieku darbus kā Edgars Vinters, Jānis Brekte, Laimdots Mūrnieks, Pauls Duškins. Plaši izsoles ietvaros varēs iegādāties Latvijas izcilāko grafiķu darbus par īpaši pievilcīgām cenām, kā arī daudzu mūsdienu mākslinieku darbus.

Līdz mākslas darbu izsolei 14.martā ar visām piedāvātajiem darbiem klātienē var iepazīties galerijas “Jēkabs” telpās katru darba dienu no pulksten 12:00 – 18:00, kā arī mājas lapā www.paintings.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas