LSO iepazīstina publiku ar ansambli „Amber Sound Baroque”24. februārī plkst. 19.00 Liepājā, atpūtas centra "Libava" elegantajās telpās baroka mūzikas koncertu sniegs Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) , kas apvienojušies ansamblī ar nosaukumu "Amber Sound Baroque".

Ansambļa "Amber Sound Baroque" mūziķi gatavojas pārsteigt baroka mūzikas cienītājus ar īpaši piemeklētu koncertprogrammu, kam dots nosaukums "Ziemas baroks".

Projekta iniciatore, vijolniece Līga Baltābola stāsta: "Esam nolēmuši publiku palutināt ar izcili skaistu baroka mūzikas programmu – tie būs Johana Sebastiana Baha, Georga Fridriha Hendeļa, Antonio Vivaldi, Tomaso Albinoni, kā arī Arkandželo Korelli brīnišķīgie opusi."

"Īpaši gribu pieminēt Baha Otro Brandenburgas koncertu, kas izskanēs programmas noslēgumā. Trompetes partija šajā koncertā ir īsts izaicinājums ikvienam profesionālam trompetistam, tā ir viena no virtuozākajām partijām šī instrumenta repertuārā," neslēpj Līga Baltābola.

Tam piekrīt arī LSO trompešu grupas koncertmeistara vietnieks Jānis Ivuškāns, kurš izpildīs šo partiju: "Baroka laikā Otro Brandenburgas koncertu atskaņoja uz īpašas baroka trompetes; mūsdienās to parasti izpilda uz „piccolo” trompetes, bet arī tas neatvieglo pamatīgo slodzi, ko šī partija prasa no trompetista."

Kamermūzikas vienība "Amber Sound Baroque" ir LSO mūziķu ilgi lolota ideja. Tie ir vairāki orķestra stīgu grupas mūziķi, kuri, lai papildinātu ansambļa skanējumu, dažādus skaņdarbus izpildīt ir aicinājuši arī citu instrumentu grupas un solistus.

Jaunums publikai būs pasākumam izvēlētā, līdz šim vēl neapgūtā koncertēšanas vieta – atpūtas centrs "Libava". Tā ir 1772.gadā celta ēka ar ilgu un notikumiem bagātu vēsturi. Jaunajai koncertzālei piemīt baroka mūzikai ļoti piemērota akustika.

Biļetes uz koncertu var iegādāties visās "Biļešu Paradīzes" kasēs un stundu pirms koncerta tā norises vietā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas