LTV1 janvāra otrdienās – Patiesības stundaJanvārī, otrdienu vakaros pulksten 22:05, Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvā dokumentālās filmas, kas ļaus dziļāk izprast mūsdienās aktuālus tematus. Šomēnes LTV1 būs skatāmas filmas par Ebolas vīrusu, kas pārbiedējis visu pasauli, traģiskā likteņa piemeklēto kino operatoru Gvido Zvaigzni, kā arī paaudzi, kas augusi holokausta ēnā.

13.janvārī, pulksten 22:05 LTV1 piedāvā dokumentālo filmu “Atklāti par Ebolu”, kas skatītājiem skaidros jaunākos atklājumus par nāvējošo vīrusu, kas ir atgriezies bīstamākajā no jebkad sastaptajām formām un jau laupījis neskaitāmu cilvēku dzīvības. Vadošie mediķi sniegs atbildes uz jautājumiem par to kas ir šis vīruss, no kurienes tas nāk, kā tas izplatās un kas gaidāms nākotnē.

Pēc nedēļas, 20.janvārī, pulksten 22:05 LTV1 demonstrēs 2011.gadā tapušo Dzintras Gekas filmu par talantīgo un daudzsološo kino operatoru Gvido Zvaigzni, kuru nāvējoši ievainoja 1991.gada janvāra traģiskajos notikumos. Stāsts atklāj personisku traģēdiju, vispārinot to par jauna, radoša cilvēka problemātisko eksistenci laikmeta lūzuma punktā.

Dokumentālā filma “Tumsas bērni”, kas LTV1 ēterā būs skatāma 27.janvārī pulksten 22:05, stāstīs par paaudzi, kuras vecāki atgriezās no koncentrācijas nometnēm. Viņiem nācās augt vidē, kurā spēcīga dzīvotgriba saskaras ar nepanesamu traģēdiju. Daži par ļaunprātībām, kas tikušas pavērstas pret to vecākiem, uzzināja pārāk agrā jaunībā, lai spētu tik galā ar šo slogu. Citiem tika pastāstīts tikai daudzus gadus vēlāk. Taču visiem nācās saņemt šo smago ciešanu mantojumu.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas