LU Botāniskajā dārzā kaktusu izstāde


Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā kaktusu ziedēšanas laikā tiks rīkota. Tajā no 17.līdz 28.aprīlim būs apskatāma Botāniskā dārza kolekcija, ko papildinās arī Kaktusu un citu sukulentu biedrības entuziastu augi.


LU Botāniskajā dārzā patlaban sākuši ziedēt kaktusi un citi tuksneša un pustuksneša augi - mamilārijas, rebūcijas, plāksnīšu ehinofosulokaktusi, hatioras. Pumpuri riešas astrofītiem, kā arī citiem sukulentiem augiem - mirdzošajai eiforbijai, gastērijai, stāstīja augu kopēji. Pavisam LU Botāniskā dārza kolekcijā ir apmēram 900 dažādu nosaukumu sausumu mīloši augi, no kuriem aptuveni 400 ir kaktusi.


Aprīlī izstādi "Kaktusi" kuplinās Kaktusu un citu sukulentu biedrības entuziastu kolekcijas, būs iespēja izjautāt kaktusu audzētājus, kā arī nelielos daudzumos iegādāties augus.


Dārza apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī vēlu ziedošās acālijas un Čehijas diplomāta Mihala Korecka fotoizstādi "Arī mana Latvija". 27.aprīlī apmeklētāji aicināti uz "Pavasara svētkiem", kuru laikā tiks rīkota Ūsiņdienas svinēšana un notiks stādu tirdzniecība.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas