Luksemburgā pirmizrādi piedzīvo latviešu filma “Zelta zirgs”Pateicoties ārvalstu kopproducentu studijai Paul Thiltges Distribution līdzdalībai filmas tapšanā, filma "Zelta zirgs" nedēļas nogalē piedzīvoja pirmizrādi Luksemburgā, informē filmu studija "Rija".

Filmas skatītāji vairums bija Luksemburgā dzīvojošie latvieši un viņu atvases, kuri ar pozitīvām ovācijām uzņēma jauno animācijas fimu.

Pēc filmas seansa skatītāji tika iesaistīti debatēs kopā ar radošo komandu par filmas procesu. Īpaši tika uzsvērts, ka Raiņa luga ir aktuāla jeb kura vecuma paaudzei un laikam, līdz ar to filma ir veidota plašai skatītāju auditorijai. Kā arī Luksemburgā esošās starptautiskās skolas latviešu skolotāji uzsvēra, ka filma "Zelta zirgs" ir lielisks darbs ar kuru ir jaiepazīstina ārpus Latvijas dzīvojošos skolēnus, lai jauniešiem un bērniem veicinātu interesi par pašmāju veidotiem darbiem.

Filma "Zelta zirgs" vēl joprojām ir apskatāma Latvijas kinoteātros un līdz šim filma ir pulcinājusi lielu skaitu skatītājus no dažādām vecuma grupām. Ņemot vērā Raiņa lielo nozīmi Latvijas literatūras kontekstā, lielākais vairums skatītāji ir skolēni.

Filmas pirmie zīmējumi tapuši jau pirms 10 gadiem, un tās veidošanā piedalījušies mākslinieki no vairākām Eiropas valstīm. "Zelta zirgs" ir Latvijas, Lietuvas, Dānijas un Luksemburgas kopprodukcijas filma. No Latvijas radošās komandas Luksemburgas CINEAST festivālā viesojās filmu studijas Rija un animācijas filmas"Zelta zirgs" producents Vilnis Kalnaellis un filmas režisors Reinis Kalnaellis.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas