Maestro Raimonda Paula un operdziedātājas Elīnas Garančas koncerts “Ja tevis nebūtu…” Latvijas TelevīzijāPiektdien, 19. novembrī, pulksten 21.30 Latvijas Televīzijā pirmizrādīs Maestro Raimonda Paula un operdziedātājas Elīnas Garančas koncertu “Ja tevis nebūtu…”, kas izskanēja šī gada 23. un 24. jūlijā Latvijas Nacionālajā teātrī par godu Maestro 85 gadu jubilejai.

Ideja svinēt apaļo jubileju uz vienas skatuves ar izcilo operdziedātāju Elīnu Garanču Maestro radusies, kopā uzstājoties jau pirms pieciem gadiem. Koncerts ir abu mākslinieku izlolots sapnis, un abu koncerta daļu saistmotīvs ir “laiks”.

“Katru Raimonda Paula dziesmu Elīna Garanča uz skatuves izdzīvo kā dramaturģiski piesātinātu notikumu. Viņas balss skan lieliski, tēli, ko viņa rada, ir ekstravaganti, priekšnesumi – ārkārtīgi spēcīgi. Bet visemocionālākais šajā koncertā ir Maestro un Elīnas radošo attiecību ķīmija un viņu sadarbība uz skatuves. Tas būs neaizmirstams koncerts, ko varam dāvāt saviem skatītājiem,” atzīst Ieva Rozentāle, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja.

Kamerorķestris “Sinfonietta Riga” pavadījumā populāras melodijas atšķirīgās noskaņās izskanēs jaunos aranžējumos, ko veidojuši tādi komponisti kā Lolita Ritmanis, Rihards Dubra, Jēkabs Jančevskis un Raimonds Macats.

Pirmajā daļā izskanēs speciāli Elīnas Garančas unikālajai balsij komponēti dziesmu cikli ar Ojāra Vācieša un Vizmas Belševicas vārdiem, savukārt koncerta otrajā daļā iekļautas Maestro Raimonda Paula dziesmas no kinofilmām un teātra izrādēm jaunā skanējumā. Mūzika, kura jau bija tapusi un skanēja, Elīnai Garančai piedzimstot, mūzika, ar kuru viņa uzaugusi, mūzika, kas pavadījusi viņu pasaulē, mūzika, kas liek atgriezties un palūkoties uz to ar laika distanci.

Ojārs Rubenis, koncerta režisors un producents par abu mākslinieku skatuvisko darbību teic: “Tā ir divu ģēniju satikšanās, kuri ik pa brīdim svin savas pāra un nepāra jubilejas. Lieliski, ka divu atšķirīgu paaudžu cilvēki var satikties un domāt līdzīgi.”

Koncerta režisors un producents ir Ojārs Rubenis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe Olga Žitluhina, izpildproducente Ilona Matvejeva.

Maestro Raimonda Paula un operdziedātājas Elīnas Garančas atkalsatikšanās jubilejas koncerts “Ja tevis nebūtu…” būs vērojams LTV1 kanālā un Replay.lv platformā 19. novembrī pulksten 21.30.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas