Mājsēdē aicina baudīt koncertu tiešraides un ierakstus platformā “LNSO digitālā koncertzāle”Laikā, kad ārkārtas situācijas dēļ klātienes kultūras notikumi ir atcelti, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) turpina mūzikas mīļotājus priecēt digitāli, piedāvājot baudīt spilgtāko koncertu ierakstus “LNSO digitālajā koncertzālē”.

Ikvienam sev ērtā laikā bez maksas ir iespēja skatīties gan iemīļotus koncertus, gan līdz šim neredzētus LNSO koncertu ierakstus. Jaunākais no tiem – LNSO 96. sezonas atklāšanas koncerts ar franču diriģenta Žana Kloda Kazadesī dalību, kuru skatītāji klātienē pirmo reizi piedzīvoja vien pirms divām nedēļām.

Kā skaidro Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Indra Lūkina, šāds alternatīvs koncertu pasniegšanas veids rasts pagājušogad, cenšoties dot iespēju plašākai auditorijai koncertus skatīties attālināti. Kopš tā laika projekts mērķtiecīgi attīstīts.

Indra Lūkina: “Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestā ārkārtas situācija liedz notikt kultūras pasākumiem klātienē. Tā kā nevēlamies zaudēt saikni ar saviem klausītājiem un vēlamies sniegt kādu pozitīvu pārdzīvojumu ikvienam, jau pandēmijas pirmajā mēnesī izveidojām “LNSO digitālo koncertzāli”. Skatītājiem piedāvājam mūsu labāko koncertu videoierakstus, un koncertu klāsts tiek regulāri papildināts. Neesam aizmirsuši arī par jaunākajiem skatītājiem — viņiem domāti koncerti no cikla “LeNeSOns” un muzikālā izrāde “Zenīts”.”

“LNSO digitālajā koncertzālē” kultūras cienītāji var baudīt arī tiešraides, tajā skaitā nākamnedēļ, 29. oktobrī, Lielajā ģildē notiekošo koncertu “LNSO, Poska un Čaikovskis”, kura virsvadību uzņemsies LNSO galvenā viesdiriģente Kristīna Poska.

“Tā kā ārkārtas situācijas laikā profesionālie kolektīvi drīkst turpināt darbību, LNSO mūziķi, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, atskaņos ieplānotos koncertus tiešsaistē bez skatītāju klātbūtnes. Šis koncerts jau pirms ilga laika izvēlēts translēšanai Latvijas Radio 3 “Klasika” un Eiroradio viļņos, koncertu pārraidot arī citās Eiropas valstīs. Tāpat “Baltijas simfoniskā festivāla” koncertprogrammas mums jāatskaņo gan Igaunijā, gan Lietuvā sadarbībā ar kaimiņvalstu nacionālajiem orķestriem,” LNSO atbildību pret skatītājiem skaidro Indra Lūkina.

Koncertu “LNSO, Poska un Čaikovskis” 29. oktobrī plkst. 19.00 būs iespējams baudīt ne tikai “LNSO digitālajā koncertzālē” un Latvijas Radio 3, bet arī kanālā TV4 Latvija. Pārtraukumā starp koncerta daļām mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis iemīļotajā “Pirmskoncerta sarunu” formātā iepazīstinās ar koncertā dzirdamajiem skaņdarbiem un nozīmīgām, interesantām mūzikas niansēm

4. novembrī tiks raidīts koncerts “LNSO, Vāgners un Brukners” ar lietuviešu diriģenta Gintara Rinkēviča un solistes Ievas Prudņikovaites dalību, bet 11. novembrī – jauniešiem un simfoniskās mūzikas entuziastiem veltītais “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Sibēliusa Sestā un Dārziņa “Melanholiskais valsis””.

Koncerts “LNSO, Poska un Čaikovskis” ir Latvijas Valsts simtgades programmas notikums.

LNSO digitālā formātā turpina piedāvāt arī “LNSO podkāstu”. LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis un orķestra mākslinieciskais padomnieks Andris Poga aicina kompānijā viesi, kas ne vienmēr saistīts ar mūzikas pasauli, lai aprunātos par kultūru, filozofiju un pasaules uztveri kopumā. Iepriekš sarunās piedalījušies: režisors Viesturs Kairišs, mākslinieki Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo, psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, teologs Indulis Paičs, vīnzinis Aigars Nords un daudzi citi. Podkāstu var klausīties vietnē Spotify un LNSO mājaslapā.

Atgādinām, ka, ņemot vērā no 21. oktobra līdz 14. novembrim valstī ieviesto mājsēdi, LNSO atceļ šādus klātienes koncertus: 29. oktobrī ieplānoto "LNSO, Poska un Čaikovskis", 4. novembra koncertu "LNSO, Vāgners un Brukners", kā arī 11. novembra koncertu "Simfoniskais hits ar Goran Gora. Sibēliusa Sestā un Dārziņa “Melanholiskais valsis”". Biļešu īpašniekiem nauda tiks atdota valstī noteiktajā kārtībā. Savukārt 26. oktobrī iecerētā muzikālā izrāde "Otello“ un 13. oktobra bērnu koncerts “LeNeSOns un Pasaka par mūzikas instrumentiem” tiks pārcelti. Inforrmācija par jaunākajiem norises datumiem sekos.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas