Festivāls “Vides deja” piedāvā dejas videofilmu programmu tiešsaistēSākot ar 2021. gada 29. oktobri, trīs piektdienās notiks trīs secīgi tiešsaistes pasākumi, atskatoties uz šīs vasaras festivālu "Vides deja" Līgatnē. Katrā piektdienā festivāls aicina noskatīties divas video dokumentētas dejas performances/izrādes.

29. oktobrī - dejas performances FEMINA un VIENA TANTE TEICA

5. novembrī - vides dejas performances PIRMAIS LIDOJUMS un IZDZĪVOŠANA

12. novembrī - dejas performances SYNC un IZBALANSĒT

Pēc noskatīšanās pasākuma dalībnieki aicināti piedalīties sarunās par redzēto, piedzīvoto, izjusto un izprātoto. Pasākumā klātesoši būs konkrēto dejas izrāžu horeogrāfi, video operatori, un daļēji arī radošās grupas. No sešiem jauniestudējumiem trīs dejas performances bija īpaši veidotas un iestudētas konkrētā vidē, savukārt, trīs darbi bija tādi, kas tika pielāgoti videi. Festivāla tīmekļvietnē var iepazīties ar darbu autoriem, nosaukumiem un nelielu aprakstu.

Vides dejas performanču/izrāžu horeogrāfi: Sabīne Neilande, Madara Luīze Muzikante, Guna Briža, Katrīna Albuže, Līva Nora Apšeniece, Nauris Miķelis Goba, Aigars Larionovs, Arina Buboviča, u.c mākslinieki.

VIDES DEJA ir ikgadējs ceļojošs notikums, kas Latvijā jau vairāk kā desmit gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas, lai iepazīstinātu skatītājus ar laikmetīgās dejas darbiem dažādās vidēs. Augusta sakumā dejas mākslinieki un vairāk nekā 200 skatītāji devās uz Līgatni, kur dejas māksla pulsēja vienā ritmā ar pasakaino dabu un vēsturi. Šī gada festivāls bija citādāks gan māksliniekiem, gan skatītājiem: saīsināta mākslinieciskā programma, bet aktīva, varētu teikt sportiska skatītāju iesaistīšanās vides dejas iestudējumu atrašanā, norisē un vērošanā.

Vides dejas videofilmas tapusi sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas