Mākslas akadēmijas karnevāls – džeza ritmos


Kā katru gadu, arī šogad februārī Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz karnevālu. Vērienīgā masku balle norisināsies jau 75. reizi un šogad karnevāla vadmotīvs gan mūzikai, gan tērpiem ir džezs un viss, kas saistīts ar to.


Organizatori nolēmuši, ka šogad karnevāls notiks vēlāk nekā pagājušajā gadā - 22. februārī, tomēr balles sākuma laiks paliek nemainīgs – 20:00.


Ģirts Rozentāls, viens no karnevāla organizatoriem, sola, ka šogad karnevāls būs vēl baudāmāks un kvalitatīvāks, kā arī mūzikas žanru ziņā atšķirīgs no iepriekšējiem gadiem - daudz lielāks uzsvars tiks likts uz džezu. Karnevāla organizatore Ingūna Levša piekrīt, ka nebūs kā iepriekšējos gados - viss no visa. Šogad organizatori programmas izstrādē pieturējušies vienotajam pagājušā gadsimta sākuma garam. Šis laiks populārs kā džeza laiks, kur dāmas ierodas bārkstiņkleitās, ar ondulāciju matos, kungi (jaunie dendiji) uzvalkos buduāros velk cigārus un fonā skan plašu atskaņotāja mūzika, plānoto atmosfēru raksturo Ingūna. Izveidots arī video, kas palīdz iejusties karnevāla atmosfērā, tas apskatāms šeit: http://vimeo.com/57886753
Kāds no karnevāla dalībniekiem stāsta, ka organizatori centušies izvairīties no tehno un citas mūsdienu mūzikas, tomēr atbilstoši tēmai paredzēti gan sambas ritmi, gan stepa uzstāšanās, gan mēmais kino klavieru un gramafona pavadībā, gan improvizāvijas teātra bordelis un citi pārsteigumi. Ingūna Levša piemetina, ka uzstāsies pašmāju džezmeņi (gan ļoti pazīstami tādi kā Deniss Paškevičs, Sapņu komandas skaņu celiņa ierakstītāji, gan arī mūzikas akadēmijā studējošie jaunie džezisti). Uz skatuves vakara gaitā kāps arīRetro Limited, Very Cool People, Peach Rockets, Bunch of Gentlemen, projekts GUD, The coconuts, Pingvīnu Cirks, DJ FAX un citi.


Esam dzirdējuši baumas un sašutumu, ka tāpat kā divdesmito gadu Amerikā, arī karnevālā, atbilstoši tēmai, darbosies “sausais likums”, tomēr šīs baumas neesot patiesas un alkoholu karnevāla laikā varēs iegādāties pat vairākās vietās.


Organizatori informē, ka karnevāla laikā būs aplūkojama retrospektīva foto izstāde, ļaujot izsekot „jubilāram” no pirmajiem soļiem līdz mūsdienām. Karnevāla viesi aicināti apgūt čarlstona un citu jaunmodīgu deju soļus un, pošoties karnevālam, atcerēties, ka oriģinālāko tērpu autoriem būs iespēja tikt pie vērtīgām balvām. Drīzumā sāksies biļešu iepriekšpārdošana un paredzētas arī īpašas akcijas karnevāla Facebook lapas un Twitter konta (@karnevals) sekotājiem.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas