LNMM apmeklētāju skaits pērn audzis par 30%


Aizvadītajā gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) apmeklētāju skaits, salīdzinot ar 2011.gadu, ir pieaudzis par aptuveni 30%, vēstīja muzeja Komunikāciju nodaļas vadītāja Anna Balandina.


Kopumā LNMM 2012.gadā apmeklējuši 362 224 interesenti.


Visnozīmīgākais apmeklētāju skaita pieaugums salīdzinājumā ar 2011.gadu pērn bijis mākslas muzejā "Rīgas Birža", kas apliecina kultūras infrastruktūrā veikto investīciju nepieciešamību. Gan Latvijas sabiedrības, gan tūristu interese par atjaunoto vēsturisko ēku un tajā realizēto izstāžu programmu arvien pieaug, skaidroja Balandina.


Mākslas muzeju "Rīgas Birža" pagājušajā gadā apmeklējuši 147 518 interesenti, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju – 81 036 skatītāji, LNMM galveno ēku Krišjāņa Valdemāra ielā 10a – 80 622 skatītāji, LNMM izstāžu zāli "Arsenāls" – 50 371 interesents, bet Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā 2012.gadā paviesojušies 2677 apmeklētāji.


LNMM ir lielākā profesionālās mākslas krātuve valstī, kas ieņem nozīmīgu vietu kultūras vērtību uzkrāšanā, saglabāšanā, popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs. Muzejs regulāri rīko mākslas izstādes, piedalās starptautiskos projektos, gatavo muzeja izdevumus, organizē zinātniskās konferences, dažādus mākslas un kultūras pasākumus.


Muzeja struktūrā ietilpst tā galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā, izstāžu zāle "Arsenāls", Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs un kopš 2010.gada 1.janvāra arī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs un mākslas muzejs "Rīgas Birža".


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas