Mākslas centrā MASA notiks neatkarīgo mākslinieku darbu izstāde Exhibition 1.4.Mākslas centra MASA kuratores turpina pētīt dažādu mākslinieku daiļrades virzienu un stilu apvienošanu. No 8. aprīļa līdz 1. maijam notiks neatkarīgo mākslinieku darbu izstāde Exhibition 1.4.

Apzināto un neapzināto domu neskaidrība aptver mākslinieku darbus, jo māksla ir viens no pašizpausmes veidiem. Izstādes ekspozīcija ietver instalācijas, datorgrafiku, glezniecību un darbus, izpildītus jauktā tehnikā.

Cilvēka vulgaritāte un viņa primāras vajadzības ir tas, ar ko mēs mostamies no rīta un redzam apkārt katru dienu, bet rūpīgi cenšamies ignorēt. Zaza Zahidovs no Uzbekistānas runā par to skaļi un bez cenzūras. Cik ilgi mēs esam dzīvi, valdīti ar kaislēm, alkatību, drosmi un varonību? Cik ātri mēs esam miroņi bez to klātbūtnes? Atbildi var atrast “Melnajā”.

Austras Austrumas rekonstruēta detektīvu stāsta varonis bijis meklējis lietu, kas bija viņam ļoti svarīga. Iezīmējot jaunas stratēģijas, meklējot padomus grāmatās, smeļoties idejas no rakstiem, viņš nokļuva sava prāta ieslodzījumā un gāja bojā, pat neuzzinot, ko bijis meklējis. Atbilde bija paslēpta viņa pašā - atbilde bija mākslā. Jūtas ir grūti pārvērst objektā, ja nevari tās apzināt. Māksliniece piedāvā caur zemapziņu apcerēt mūsu būtību un apzinātu dzīvi, iegrimstot efemerā inscenēta nozieguma vietas atmosfērā.

Mistiskā trīsvienība: Grigorijs, Matilde un Elena ceļo pa kariķēta milža gremošanas traktu, ko iezīmē raksturīgo krāsu gradients. Taču paši varoņi pat nenojauš, ka autore, Anastasija Aņikina, viņus radījusi, lai atrautos no garlaicīgām lekcijām. Tāds ir šo nelaimes putnu kontrastainās dzīves stāsts.

Smeļoties iedvesmu Filipa Dika un Oldosa Haksli futuristisko grāmatu motīvos, kā arī skatoties anime “Evangelions” un “Rēgs bruņās”, Irina Rogaļova ļauj skatītājam iegrimt antiutopiskajā kiberpanka scenārijā, kur tehnoloģiskais progress uzvar cilvēka dabu un rada jaunus skaistuma un seksualitātes jēdzienus.

Abstrakcionisms mākslinieces Black Skich darbos atspoguļo tieksmi pēc stabilitātes. Autore to sasniedz novērojot un atkāpjoties no apkārtējo notikumu haosa. Tikai nejaušība ir perfekta, jo norit bez nodoma, un tieši tas padara nejaušību par pabeigto. Krāsa ieņem nestabilu pozīciju, tolaik monohroms pievērš uzmanību formu sajūtai, nevis attēla noskaņai.

Patriks Kļaviņš ir izveidojis savu mini armiju, kas sastāv no vairāk nekā 80 plastilīna figūrām, no kurām katra ir apveltīta ar personību un īpašībām. Katru dienu tēlnieks veido jaunus personāžus un pārtaisa vecos. Viņa krāšņajā,visumā varoņi pastāvīgi cīnās par visspēcīgākā titulu un sastāda Patrikam kompāniju viņa ikdienas dzīvē.

Anastasija Baranova pēta skumju un lepnuma paradigmu: kādas krāsas, objekti un to kontrasti var atspoguļot minoru bez asarām, savukārt, mažoru bez tonalitātes.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas