Mākslas muzejā „Rīgas Birža” būs skatāma izstāde “Pazaudēts un atrasts”No 10. oktobra līdz 2016. gada 10. janvārim Mākslas muzejā „Rīgas Birža” būs iespēja iepazīties ar Ingunas Skujas un Melisas Breidenas (Melissa Braden, ASV) radošo projektu “Pazaudēts un atrasts”.

„Pazaudēts un atrasts” ir pazīstamo keramiķu Ingūnas Skujas un Melisas Breidenas (Melissa Braden, ASV) radošai projekts, kas tapis sadarbībā ar Mākslas muzeju “Rīgas Birža”. Mākslinieces veidojušas darbus, iedvesmojoties no muzejā eksponētās Rietumeiropas un Austrumu porcelāna kolekcijas. Tas ir dialogs starp pagātni un tagadni, starp mākslinieku meklējumiem, varēšanu un idejām, ko šķir vairāki gadsimti.

Keramiķes stāsta: “Mūsu uzmanību piesaistīja darbi, kas bija tehniski sarežģīti un radīja interesi uzzināt, kā tie veidoti. Pētot to, pašas kļuvām par daļu no “puzles” un darba procesā bija arī daudz neveiksmju. Meklējām iemeslu, kāpēc šie darbi tapuši, ko cilvēki domāja tos radot un ko no tiem guva. Konstatējām, ka distance no tā kādi mēs bijām pagātnē un kas mēs esam tagad, ir tik plaša un bagāta, ka tas ir bezgalīgs avots, no kura var smelties un vienmēr atrast, ko darīt. Caur šo procesu mēs atklājām jaunu izpratni un veidus, ko domāt, kas mēs esam, kas bijis pazaudēts un kas atrasts - tas ir vairāk nekā mēs varējām zināt, uzsākot šos meklējumus.”

Ingūnas Skujas un Melisas Breidenas darbi apskatāmi Mākslas muzeja “Rīgas Birža” pastāvīgajā ekspozīcijā Rietumu galerijā 4. stāvā un Austrumu galerijā 3. stāvā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas