Mākslas muzejs „Rīgas Birža” aicina uz koncertu „Kā brīnums Ziemassvētki nāk”Sestdien, 13. decembrī, plkst. 18.00 Mākslas muzejs „Rīgas Birža” un koklētāju ansamblis „Teiksma” aicina uz koncertu „Kā brīnums Ziemassvētki nāk”, kurā kopā ar flautisti Olgu Ridzevsku un senās mūzikas ansambli „Inégalité Mystique” tiks izpildīti 17. un 18. gadsimta Rietumeiropas komponistu skaņdarbi un Ziemassvētku dziesmas.

Kokle ir sens baltu izcelsmes mūzikas instruments, ko latvieši dainās saukuši par zelta kokli vai Dieva kokli. Zīmīgi, ka šodien Latvijas kultūras telpā stabilu vietu ieņēmusi gan etnogrāfiskā, gan koncertkokle.

Koklētāju ansamblis „Teiksma” kopš savas dibināšanas 1955. gadā mērķtiecīgi pilnveido tieši koncertkokles iespējas. Kolektīva dalībnieces, kuras savas kokles spēles prasmes apguvušas mūzikas skolās un spodrinājušas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, brīvo laiku velta tam, lai iemīļotajam instrumentam liktu ieskanēties brīnišķīgās niansēs dažādu stilu mūzikā. Kokļu izpildījumā lieliski skan ne tikai latviešu tautas mūzikas un latviešu komponistu orģinālskaņdarbi, bet arī klasiskās un mūsdienu populārās mūzikas pārlikumi.

Gadskārtējā Ziemassvētku koncertā Mākslas muzejā „Rīgas Birža” „Teiksma” atskaņos 17. un 18. gadsimta Rietumeiropas autoru muzikālo kompozīciju interpretācijas koklētāju ansamblim. Patīkamu pārsteigumu klausītājiem sagādās kolektīva ilggadējā flautiste Olga Ridzevska un 2011. gadā dibinātais senās mūzikas ansamblis „Inégalité Mystique”, kurā darbojas Ieva Nīmane (blokflauta, baroka oboja), Anna Naudžūne (baroka vijole), Danuta Ločmele (baroka čells) un Veronika Rinkule (klavesīns).

Abu radošo kolektīvu kopējā uzstāšanās nav gluži tikai laimīga sagadīšanās. Piemēram, „Teiksmas” vadītāja Teiksma Jansone ir viena no pirmajām Ievas Nīmanes skolotājām. Tāpat arī Ieva daudzus gadus ir spēlējusi šajā ansamblī – iesākumā kokli, vēlāk flautu un oboju, un tagad vienmēr priecājas par iespēju uzspēlēt ar bijušajiem kolēģiem.

Šajā koncertā senās mūzikas ansamblis „Inégalité Mystique” kopā ar koklētāju ansambli „Teiksma” atskaņos Arkandželo Korelli (Arcangelo Corelli, 1653–1713) slaveno Ziemassvētku koncertu, kas ir astotais no divpadsmit Concerto Grosso Op.6.

Aicināti visi interesenti!

Biļešu cena: pieaugušiem – EUR 2,85; skolēniem, studentiem un pensionāriem – EUR 1,42. Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja „Rīgas Birža” kasē. Uzrādot koncerta ieejas biļeti, tā norises dienā apmeklētāji varēs apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju 4. stāvā.

Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 100 sēdvietas).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas