Māksliniece Barbara Ābele tekstilmākslas triennālā saņēmusi atzinības balvu


Latvijas tekstilmākslinieces Barbaras Ābeles objekts "BARkods" ir saņēmis īpašo žūrijas atzinības balvu par radošiem sasniegumiem 14.Lodzas Starptautiskajā tekstilmākslas triennālē Polijā.


6.maijā durvis vēra viens no Eiropas prestižākajiem tekstilmākslas pasākumiem 14.Lodzas Starptautiskā tekstilmākslas triennāle.


Šogad treinnālē apskatāmi 132 mākslinieku darbi no dažādām valstīm. Latviju ar šķiedras mākslas objektiem pārstāv divi autori - Barbara Ābele un Egils Rozenbergs. Triennāles centrālo notikumu - starptautisko izstādi, kura būs apskatāma līdz 3.novembrim, - pavada 86 mazākas un lielākas satelītizstādes, kas norisināsies 27 Polijas pilsētās.


Pirms triennāles atklāšanas tradicionāli sanāk kopā kompetenta starptautiskā žūrija, kas novērtē dalībnieku māksliniecisko sniegumu un piešķir apbalvojumus dažādās kategorijās.


Kopumā tika piešķirtas sešas medaļas (viena zelta, divas sudraba, trīs bronzas), īpašie apbalvojumi (Akapi Fonda balva, Lodzas Centrālā tekstilmākslas muzeja medaļa, Lodzas Mākslinieku savienības apbalvojums), kā arī atzinības balvas par augstu māksliniecisko sniegumu.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas