Mākslinieka namā atklās Jāņa Jēkabsona jubilejas izstādi „Mana Latvija”6. februārī plkst. 18.00 Mākslinieku namā tiks atklāta mākslinieka Jāņa Jēkabsona jubilejas izstāde „Mana Latvija”.

Gleznotājs Jānis Jēkabsona ir aktīvs, radošs mākslinieks, kurš regulāri rīko personālizstādes, piedalās grupu izstādēs un plenēros. 1986. gadā ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas nodaļas mākslinieka diplomu, bet 2003. gadā humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Kopš 1981. gada ir Jūrmalas mākslinieku grupas biedrs. Mākslinieks aktīvi iesaistās arī Jūrmalas Mākslinieku nama rīkotajās izstādēs, akcijās un pasākumos.

Māksliniekam nozīmīga ir gleznošana dabā, plenērā. „Daba nemelo, tā neatklājas, tā nemitīgi mainās. Es cenšos dabu nekopēt, tas nav iespējams. Gleznojot man laiks pazūd, domas plūst neapzināti, un roka strādā automātiski. Tas ir patiesības izzināšanas process, kas nekad nebeidza. Tā ir jāatrod katram māksliniekam pašam pēc savas izjūtas, dzīves pieredzes un domāšanas. Tai nav arī loģikas, pārvarot parasto loģiku, mēs mākslā virzāmies uz priekšu. Mākslas darbā jācenšas atmest visu lieko, traucējošo un ar vienkāršiem izteiksmes līdzekļiem un perfektu kompozīciju jāpanāk maksimāls efekts, un jācer, ka būs...”, tā par savu glezniecību izsakās pats autors.

Izstāde Mākslinieku namā būs apskatāma no 3. februāra līdz 28. februārim.

Ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas