Mākslinieku namā būs skatāma Agneses Bules izstāde “Eņģeļu diena”No 21. janvāra Mākslinieku namā būs apskatāma mākslinieces Agneses Bules ekspress izstāde "Eņģeļu diena". Šajā izstādē būs skatāmi darbi, kuri tapuši laikā posmā no 1995. – 2015. gadam.

Agnese Bule, kura pazīstama kā projekta „Latviešu sapnis” autore, savā radošajā darbībā pievērsusies arī citām tēmām un šī izstāde veltīta eņģeļiem. „Eņģeļu dienā” būs izstādīti darbi no sērijas „Spārnotais Latviešu sapnis”, kuru jau varējām skatīt Jūrmalas pilsētas muzejā nesen notikušās izstādes „Latviešu un citi sapņi” ietvaros. Pirmsākumi šai sērijai meklējami 2005. gadā gleznošanas rezidencē Vācijā, Marlē, netālu no Essenes. Tie ir zīmējumi un gleznojumi uz pergamentam līdzīga papīra. Šajos darbos ir saskatāmas jūgendstila iezīmes.

Ja pierastais „Latviešu sapnis” mums piedāvāja pilnīgi statisku, no labās un kreisās puses aplūkojamu cilvēciņa (latvieša) figūriņu, tad šajos darbos ir izveidojies jauns, daudz dinamiskāks tēls, kas izskatās gan pēc eņģeļa, gan pēc brīnuma vai kāda mistiska zieda.

Būs pārstāvēta arī autores sērija „Ikonogrāfiskais Latviešu sapnis” (1995), kas būs reproducētā veidā, jo oriģināldarbi jau atraduši sev jaunas mājvietas.

Izstāde būs apskatāma līdz 31. janvārim.

Mākslinieku nama darba laiki:
otrdienās – piektdienās no plkst. 12.00–19.00,
sestdienās no plkst. 12.00–16.00.
Svētdienas, pirmdienas – brīvdienas.

Ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas