Top izrāde par mākslinieku Kārli PadeguIzstāžu zālē Arsenāls 1., 6., 7. februārī plkst. 19:00 un 2. februārī plkst. 21:00 notiks izrāde par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu aktiera un režisora Vara Piņķa režijā.

Izrādes scenāriju, iedvesmojoties no Jānis Kalnača grāmatas „Rīgas dendijs un autsaiders. Kārlis Padegs” un izmantojot izvilkumus no 20.gs. 20./30.gadu preses, rakstījis dramaturgs Ivo Briedis. Lomās jaunie aktieri Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa.

„Kārlis Padegs no piemirsta, galvenokārt mākslinieku aprindās zināma leģendāra tēla un sabiedrības autsaidera jau krietnu laiku kļuvis par Latvijas kultūras zīmolu un ilustrēto žurnālu rotu. Viņa darbi Latvijas nedaudzajiem turīgajiem kolekcionāriem ir grūti pieejami un dārgi krājumi. ....

Viņa mākslas lielākās vērtības šobrīd varētu būt rafinēta rokas veiklība un izteiksmes dažādība, dzēlīga ironija un vēl nesaudzīgākā pašironija, bet, iespējams, vēl būtiskāka ir dzīves mūžīgās traģikas izjūta ne tikai kapitālisma krīzes apstākļos vien.”

Latvijas mākslinieku vidū ir daudz personību, par kurām ir vērts veidot stāstus un uzvedumus. Tāpēc nodibinājums „Mūzikas un mākslas atbalsta fonds” turpina izrāžu un stāstu ciklu par spilgtām personībām kultūrā un mākslā, īstenojot izrādi par 20.gs. sākuma mākslinieku un slaveno Rīgas dendiju Kārli Padegu.

Turpmākās izrādes februāra beigās un martā izrādes notiks kultūras telpā 3MĀSAS.

Biļetes www.bilesuparadize.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas