Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta Helgas Kroicriteres izstādeNo 16. maija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma vācu mākslinieces Helgas Kroicriteres izstāde "Atskats uz piecām dekādēm tēlniecībā un glezniecībā ".

Izstādē būs apskatāmas Helgas Kroicriteres skulptūras un glezniecības darbi, kas atspoguļo mākslinieces radošo darbu piecdesmit gadu garumā. Mākslinieci iedvesmo gan daba, gan cilvēki, joprojām dominējošs ir viņas pašas redzējums. Sekojot savam noskaņojumam, māksliniece rada mākslu uz audekla, koka, alumīnija un citiem piemērotiem materiāliem. Mākslinieces darbi iemieso radīšanu, nepastāvību, laiku kā tādu vai pat aborigēnu mitoloģiju un modernās pasakas. Helga veido arī skulptūras, ko darina gan kokā, gan metālā vai akmenī. Māksliniece izmanto visu, kas sader kopā kādas specifiskas mākslinieciskās tēmas atspoguļošanai. Viņa kombinē un pilnveido materiālus un objektus, ņemot vērā to funkcijas.

“Es cenšos raisīt estētiskas pārdomas. Tas, ka pat daži no darbiem laiku pa laikam izrādās provokatīvi, iespējams, ir neizbēgami, un es to izmantoju vēl un vēl, lai uzrunātu skatītāju tieši. Vienmēr jūtos laimīga, kad varu šādā veidā uzsākt sarunas ar saviem skatītājiem, piemēram, izstāžu atklāšanas reizēs,” saka Helga Kroicritere.

Izstādes apmeklētāji varēs sajust spontānas emocijas, kas svārstās no mazliet dīvainām līdz pat humoristiskām, no satīriskām līdz pat nopietnām un skumjām. Šķiet, ka māksliniecei nevienas jūtas nav svešas, un tamdēļ ikviens viņas darbs izaicina un liek skatītājam apstāties, lai katru no tiem individuāli atzīmētu, izprastu un novērtētu sekas, ko tie izraisa.

Izstāde tiks atklāta Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 16.maijā plkst.16.00 un būs skatāma līdz 10.jūlijam.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas