Marta beigās pirmizrādi piedzīvos eksperimentālā spēlfimaFilmu studijā Mistrus Media rit pēdējā montāža režisora Ivo Brieža eksperimentālajai spēlfilmai "Filma", kuras pirmizrāde paredzēta š.g. 29. martā k/t

"Filma" ir stāsts par trijiem jauniem vīriešiem, kuri dodas uz vientuļu lauku māju, lai nedēļas laikā uzfilmētu filmu, kas viņus padarīs par ievērojamiem cilvēkiem. Nevienam no viņiem nav iepriekšējās pieredzes, taču ir vajadzība mainīt dzīvi.

Filmas varoņus atveido Latvijas Kultūras akdēmijas režijas studenti Toms Auniņš, Pēteris Nebars un Normunds Griestiņš. Filmas otrā režisore Māra Ķimele, galvenais operators: Andrejs Rudzāts, montāžas režisors: Pēteris Ķimelis, skaņu režisors: Normunds Kļaviņš, producenti Līga Gaisa un Gints Grūbe.

Bez tam studijā turpinās darbs pie dokumentālās filmas "Escaping Riga" filmēšanas.

Režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma "Escaping Riga" stāsta par diviem pasaules līmeņa ģēnijiem – britu domātāju Seru Jesaju Berlinu un krievu kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu, kuri abi piedzima Rīgā pirms vairāk nekā 100 gadiem. Tā kā filma ir zināmu vēsturisku notikumu interpretācija, bet, diemžēl, to atspoguļošanai nepieciešamie arhīvu materiāli nepastāv, filmas veidotāji rada arhīvu materiālu imitāciju – inscinētas dokumentālās epizodes un laikmeta animācijas atdarinājumus – atbilstoši vēsturiskajai izpētei.

Filmas operators Andrejs Rudzāts, Berlina lomas atveidotājs
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas