Pasniegta Lielā mūzikas balva 20116. marta vakarā tūkstošiem skatītāju visā Latvijā, kanālā LTV1, bija iespēja vērot Lielās mūzikas balvas 2011 pasniegšanas ceremoniju, kas jau tradicionāli norisinājās Latvijas Nacionālajā operā.

Kā jau ierasts – slepenības plīvurs par to, kas šogad iegūs balvas, tika saglabāts līdz pēdējam brīdim. Iepriekš publikai tika nosaukti vien divi laureāti: Neatkarīgā jau rakstīja – apbalvojums par mūža ieguldījumu piešķirts diriģentam Tovijam Lifšicam, savukārt par spožiem starptautiskiem sasniegumiem un Latvijas vārda daudzināšanu pasaulē balvu saņēma Valsts akadēmiskais koris Latvija un tā mākslinieciskais vadītājs diriģents Māris Sirmais.

Nominācijā Gada debija žūrija par labāko 2011. gadā atzina vijolnieces Paulas Šūmanes sniegumu koncertā Reiz francūzis Amerikā, kas norisinājās 10. novembrī Spīķeru koncertzālē. Interesanti, ka sniegums šajā un vēl divos koncertos nesa uzvaru nominācijā Par izcilu interpretāciju. Tajā nepārspēts palika pianists Reinis Zariņš. Viņam šis tituls tika piešķirts arī par pērnā gada 28. februāra solokoncertu Rīgas Stradiņa universitātes Lielajā aulā un solo V. A. Mocarta klavierkoncerta atskaņojumā 25. martā Lielajā ģildē.

Par Gada jaundarbu šoreiz kļuva komponista Artura Maskata Venēcijas rindas soprānam un klavieru kvartetam. Tā pirmatskaņojumā piedalījās Inga Kalna un klavieru kvartets RIX. Koncerts notika 5. augustā Cēsu Meža skolā. Nominācijā Par izcilu sniegumu balvu par 12. marta solokoncertu Latvijas Nacionālajā operā saņēma Kristīne Opolais.

Nominācijā Par izcilu darbu ansamblī žūrija kā labāko atzina Ilzes Zariņas veikumu. Šī panākuma oficiālais formulējums – «par izcilu koncertmeistares darbu Liepājas simfoniskajā orķestrī». Nominācijā Gada koncerts žūrija par uzvarētāju atzina Kančeli, Karlsons un Perts Lielajā piektdienā. Koncertā piedalījās Ieva Parša, Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga un diriģents Sigvards Kļava. Savukārt Gada uzvedums 2011. gadā ir bijis Džoakīno Rosīni operas Seviljas bārddzinis iestudējums Latvijas Nacionālajā operā. Uzvarētāji balvā saņēma sudraba statueti un naudas prēmiju – tūkstoš latu – tiesa gan, šī ir summa pirms nodokļu nomaksas.

Lielās mūzikas balvas 2011 žūrijā strādāja žurnāla Mūzikas saule un aģentūras Latvijas koncerti galvenais redaktors Orests Silabriedis, muzikoloģe un pedagoģe Rasma Kurme, muzikoloģe un LR Klasika direktore Gunda Vaivode, muzikoloģe Liene Jakovļeva, muzikologs Armands Znotiņš, mūzikas žurnāliste Olga Pētersone un muzikologs, LR Klasika žurnālists Edgars Raginskis.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas