Mārtiņam Freimanim veltītā mūziklā izpildīs gan pirmatskaņojumus, gan populāras dziesmas

Līdz Mārtiņam Freimanim veltītā mūzikla pirmizrādei 2012. gada 27. janvārī atlicis viens mēnesis. „Mans draugs Mārtiņš Freimanis” iecerēts kā muzikāls uzvedums, kura pamatā izmantota mazāk zināma un iepriekš nedzirdēta Mārtiņa daiļrade. Klausītājiem būs iespēja atkal satikties ar Mārtiņu - viņa dziesmās, viņa vārdos, mūzikā un uzskatos.

Iestudējumā tiks atveidots krāšņs un emocionāls vēstījums par draugu, kurš, lai arī fiziski vairs nav starp mums, caur savām dziesmām un dzīves redzējumu joprojām dzīvo šeit un tagad. Stāstu izstāstīt un sajust palīdzēs Mārtiņa draugi - grupa Tumsa, mūziķi Kaža, Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Māra Upmane, Chilli, Viktorija Streiča, grupas PeR, Putnu Balle, Musiqq, koris Mūza, Zanda Štrausa, Maija Kalniņa u.c. Būtiska nozīme uzvedumā būs skaņas, gaismas un dejas saspēlei un, protams, Mārtiņa dziesmām. Gaismas arēnā nedzisīs līdz ar pēdējo ainu uzvedumā - arī pēc tam skatītājiem Mārtiņa faniem būs iespēja atcerēties Mārtiņu esot kopā ar viņa mūziku un draugiem.

Stāstus izdejos deju grupa „Dzirnas”, TDA „Uguntiņa” un Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas pirmā kursa studenti. Horeogrāfiju izstrādā Markus Zmoelnig, kas veidojis deju priekšnesumus arī 2011. gada 11. martā notikušajam Mārtiņa piemiņas koncertam.

Mārtiņa Freimaņa fonds pauž gandarījumu, ka uzņēmumi, kas atbalstīja pirms gada notikušo piemiņas koncertu, arī šoreiz palīdzējuši ar ieguldījumu, bez kā mūzikla iestudēšana nebūtu iespējama. Starp atbalstītājiem ir Arēna Rīga, Biļešu Paradīze, skaņu kompānija UBS, gaismu kompānija NA, reklāmas aģentūra Balti, DBA Tehnoloģijas, Video centrs, PRO1, Čili Pica, John Frieda, Unastyle, Mikrofona ieraksti, Micrec PM, lielākie mediji, kā arī daudzi citi.

Visi ienākumi no šī uzveduma tiks tālāk novirzīti turpmākajai Mārtiņa Freimaņa fonda darbībai. Pirmais gads ir bijis notikumiem bagāts – Aizputē atklāta Mārtiņa piemiņas vieta, izdota viņa otrā dzejas grāmata, kā arī atceres koncerta DVD un Bluray. Ar fonda atbalstu tapusi nojume nodarbībām bērniem ar īpašām vajadzībām Grobiņas pagasta Dižvanagos, kur notiek šo bērnu rehabilitācija, izdots grupas Livido singls, kā arī atbalstīti divi jauno mūziķu konkursi.

2012. gadā fonds labiekārtos Mārtiņa piemiņas vietu Aizputē, turpinās sadarbību ar biedrību „Dižvanagi”, ar dzīvdienu patversmi „Dzīvnieku draugs”, kā arī organizēs konkursu jaunajiem mūziķiem, kura ietvaros tiks meklēti un ierakstīti labākie skaņdarbi.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas