Mārtiņš Eihe iestudē Tonija Kušnera drāmu “Eņģeļi Amerikā”


5. decembrī Dailes teātra Mazajā zālē notiks režisora Mārtiņa Eihes iestudētās amerikāņu dramaturga Tonija Kušnera drāmas "Eņģeļi Amerikā" pirmizrāde, informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.


Tonija Kušnera drāma "Eņģeļi Amerikā" saņēmusi Pulicera prēmiju (1993), kā arī Tonija balvu (1993). Mārtiņa Eihes versijā jauniestudējums veidots kā "gejiskas fantāzijas par valstiskām tēmām 2 daļās".


Ļaudis ir pārdzīvojuši tūkstošgadi, un cilvēka sirds dzīvo lūzdama. Pasaulē valda materiālisma triumfs un veiksmīgo cilvēku noteiktie likumi. Eņģeļi ir izzuduši. Vai arī tomēr ne? Šie cilvēki nemaz nelīdzinās cits citam, bet viņu likteņi ir nesaraujami savijušies, viņiem pašiem par to pat nenojaušot. Ietekmīgs jurists, kurš uzzina, ka drīz mirs; viņa palīgs mormonis, kurš apzinās savu homoseksualitāti, kaut arī tas nav visai labi no reliģiskā viedokļa; viņa sieva mājsaimniece, kura cieš no uzmanības trūkuma un uztver realitāti medikamentu radītā fantastiskā formā; iemīlējies pārītis, no kuriem viens ir slims ar AIDS un kuram eņģelis paziņo, ka viņš ir pravietis... Kā visi šie ļaudis ir saistīti?


Jauniestudējumā lomas atveidos Harijs Spanovskis (Rojs M. Kons), Ivars Auziņš (Džozefs Porters Pits), Ieva Segliņa (Hārpere Ameitija Pita, viņa sieva), Intars Rešetins (Lūiss Aironsons), Lauris Subatnieks (Praiors Volters), Indra Briķe (Hanna Portere Pita, māte), Gints Grāvelis (Belīze) un Elīna Dzelme (Eņģelis).


Kopā ar režisoru Mārtiņu Eihi radošajā komandā strādā scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Inga Siliņa un gaismu māksliniece Marta Laure. Lugu no angļu valodas tulkojusi Ieva Lešinska.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas