Mātes dienai veltīti vairāki kultūras pasākumi

Svētdien, 13. maijā, Rīgas kultūras centros notiks vairāki Mātes dienai veltīti koncerti un deju uzvedumi, kas veltīti māmiņām un vecmāmiņām. Lielākā daļa no tiem ir bez maksas.


13. maijā plkst. 12.00 VEF Kultūras pilī sāksies koncerts „Ak, māt, cik manā sirdī Tev ir liela vieta!”, kurā klausītājus ar dziesmām priecēs konkursa „Cālēni 2012” laureāti, kā arī būs skatāms Inta Birzkopa baleta viencēliens „Četri ziemeļu gadalaiki”, bet plkst. 15.00 ikviens gaidīts uz Tautas deju ansambļa „Zelta sietiņš” deju uzvedumu.


Savukārt Rīgas Kultūras un atpūtas centrā „Imanta” plkst. 12.00 dziedātāji Silvija Silava un Ingus Pētersons kopā ar bērnu deju kolektīvu un bērnu popgrupu ielūdz uz koncertu „Tavās rokās”. Šajā dienā divi jauki noskaņu koncerti (sākums plkst.13.00 un 16.00) notiks arī Rīgas Jūgendstila muzejā, tajos muzicēs arfiste Dārta Tisenkopfa. Plkst. 16.00 sirsnīgs pasākums sāksies Rīgas Kultūras centrā „Iļģuciems”, kur māmiņām veltītas dzejas rindas un dziesmas izpildīs aktieris Jānis Paukštello.


Koncertzālē „Lielā ģilde” plkst. 13.00 muzicēs Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris kopā ar mūziķiem Artūru Cingujevu un Valteru Pūci. Savukārt plkst. 16.00 Sv. Pētera baznīcā koncertā „Klasiskās mūzikas pērles Mātes dienā” muzicēs kamerorķestris „Latvijas Filharmoniķi” kopā ar solistu Artūru Hrustaļovu. Mākslinieki Andris Daņiļenko, Zane Jančevska un Valdis Zilveris ielūdz uz koncertu „Mātei” plkst. 17.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde”.


Māmiņas kopā ar bērniem 13. maijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 gaidītas arī Rīgas Porcelāna muzejā, kurā būs atvērtas porcelāna apgleznošanas darbnīcas. Savukārt Rīgas Jūgendstila muzejs no 15. līdz 20. maijam organizē īpašas ekskursijas ģimenēm ar bērniem.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas