Melngalvju namā atzīmēs Draudzīgā aicinājuma dienu


Atzīmējot pirms 79 gadiem iedibinātu tradīciju, otrdien, 28.janvārī plkst.14.00 Melngalvju nama Svētku zālē uz svinīgu pasākumu aicināti Latvijas skolu vadītāji, valsts un pašvaldību amatpersonas, kā arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, lai godinot skolas, dāvinātu to bibliotēkām grāmatas, vēsta Rīgas domē.


Pasākuma laikā grāmatu skolai pasniegs gan Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule, gan arī TV personība un ilggadēja ziņu diktore Ilva Liepiņa, pavārs Mārtiņš Sirmais, pludmales volejbolists, divkārtējs olimpisko spēļu dalībnieks Aleksandrs Samoilovs, diriģents Romāns Vanags un citi, tādējādi ar savu piemēru mudinot ikvienu cilvēku iesaistīties Draudzīgā aicinājuma dienas akcijā.


Draudzīgais aicinājums ir skolu atbalsta kustība, kuru 1935.gada 28.janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, līdz ar to ceļot arī vispārējo labklājības līmeni Latvijā. Akcija aicina ikvienam atcerēties savu kādreizējo skolu, ziedojot tai grāmatas, mācību līdzekļus, mākslas priekšmetus vai citas noderīgas lietas.


Draudzīgā aicinājuma dienas akcija Rīgā, Melngalvju namā, šogad notiks jau ceturto gadu. To organizē SIA „Rīgas nami” sadarbībā ar Rīgas domi, Valsts Prezidenta kanceleju un grāmatu apgādu „Jumava”. Svinīgo pasākumu vadīs TV raidījumu autore, žurnāliste Eva Ikstena – Strapcāne.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas