Rīgas Cirkā noslēdzies Starptautiskais cirka festivāls


Svētdien, 26.janvārī, ar krāšņu Galā izrādi noslēdzās ceturtais Rīgas Cirka organizētais Starptautiskais cirka festivāls “”, kurā piedalījās profesionālie cirka mākslinieki no 13 dažādām pasaules valstīm, informēja Rīgas Cirka pārstāve Agita Pudule.


Šī gada festivālā uzvaras laurus plūca mākslinieki no Krievijas – Viktorija, Oļegs un Aleksandrs Aleksandrovi – kuri izpildīja priekšnesumu “Adagio” uz šteintrapeces. Skatītāji par savu favorītu izvēlējās astoņus gadus veco ekvilibristi Valēriju Davidenko no Ukrainas, kas izpildīja pārsteidzošu priekšnesumu “Īkstīte”.


„Šajā gadā festivāla žūrijai bija ļoti sarežģīts darbs. Visi festivāla dalībnieki bija ļoti profesionāli mākslinieki un sīvi konkurenti viens otram. Nebija viegli izlemt godalgu sadalījumu starp 39 priekšnesumiem,” pastāstīja Starptautiskā cirka festivāla žūrijas priekšsēdētāja, Valsts M.N. Rumjanceva vārdā nosauktās cirka un estrādes mākslas skolas direktore Valentīna Savina.


Festivālā kopskaitā tika pasniegtas vienpadsmit galvenās balvas - “GRAND PRIX”, divas “Zelta Kārlis” statuetes, trīs “Sudraba Kārlis” statuetes un četras “Bronzas Kārlis” statuetes, kā arī “Skatītāju simpātija” balva. Pilnu festivāla laureātu sarakstu var aplūkot Rīgas Cirka mākas lapā www.cirks.lv.


Jau no 31.janvāra Rīgas Cirkā būs skatāma jauna cirka programma - “Divas stundas cirka pasaulē”, kurā skatītāji varēs redzēt Lielā Maskavas Cirka māksliniekus lielos lāčus jautrā atrakcijā ar Čārliju Čaplinu, virtuozu velofigūristi ar suņiem – kaskadieriem un aizkustinošu mīlas stāstu gaisā “Adagio”, virves dejotāju no Čehijas, izveicīgus akrobātus uz celiņa, klaunu “KNOK” no Vācijas, kā arī citus talantīgus cirka māksliniekus.


Biļetes nopērkamas Rīgas Cirka un Biļešu Servisa biļešu kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.


 


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas