Mežaparka Lielā estrāde – starptautiski pamanīta un novērtētaMežaparka Lielā estrāde vai Sidraba birzs, kā to tēlaini saucam arhitektūras vēstījuma dēļ, saņem kārtējo atzinību. Mežparka Lielās estrādes rekonstrukcijai piešķirts starptautisks un ievērības cienīgs apbalvojums - Starptautiskā arhitektūras balva 2022 (The International Architecture Award 2022) kategorijā Publiskā telpa (Public Space), kuru kopš 2004. gada piešķir Čikāgas Arhitektūras un dizaina muzejs kopā ar Eiropas Arhitektūras, Mākslas un Dizaina centru. Apbalvojums ir viena no pasaules prestižākajām gada balvām, kuras žūrija vērtē labākās celtnes, ainavu arhitektūras un pilsētbūvniecības darbus no visas pasaules. Šī gada balvai un žūrijas vērtēšanai bija atlasīti 650 darbi no 48 pasaules valstīm.

Pirms gada Mežaparka Lielā estrāde ar pasaulē unikālo akustisko telpu 20 000 dziedātāju lielam korim tika novērtēta arī Latvijā – tā saņēma Latvijas Arhitektūras gada balvu un galvenās atzinības būvniecības skatēs. Akustiski unikālā un arhitektoniski izteiksmīgā būve ir ieinteresējusi pasaules arhitektūras medijus - attēli ar vērienīgo Mežaparka Lielās estrādes kompleksu tagad skatāmi pasaules populārākajos arhitektūras portālos. Arhitektu birojs Mailītis Arhitekti 2022. gadā līdztekus 16 birojiem pasaulē nominēts AR Emerging Architecture Awards 2022 balvai.

Pasaules profesionāļi un plašāka publika uzzina gan par Latvijā radītajiem akustiskiem, inženiertehniskiem un arhitektūras risinājumiem, kas bija nepieciešami veidojot šo neparasto būvi, gan arī par Baltijas valstu unikālo Dziesmu svētku tradīciju, kas 2003. gadā iekļauta UNESCO cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Mežaparka atjaunotajā Estrādes paviljonā pabeigta un publikai atvērta Dziesmu svētku būvju 150 gadu vēstures ekspozīcija (1873 – 2023), bet Lielās estrādes ēkas jaunajā ekspozīciju zālē top plaša un faktoloģiski piesātināta pastāvīga izstāde par Dziesmu svētku tradīciju Latvijā - Dziesmusvētku Telpa. Mēs esam bagāti ceļā uz Dziesmu svētku 150. gadskārtu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas