Miera ielas iemītnieki rīkos jau trešos Mierielas Vasarsvētkus


24. maijā Miera ielas iemītnieki rīko jau trešos Mierielas Vasarsvētkus. Posmā no Brīvības ielas līdz Dzemdību namam visas dienas garumā rosīsies bodītes, kafejnīcas, darbnīcas, tirdziņi, riteņbraucēji, puķumīļi, mākslinieki, kino ļaudis, aktieri, dejotāji, mūziķi un šokolāde.


Dizaina veikals M50 svētku ietvaros Miera ielas 50. nama pagamā no plkst 12:00- 17:00 rīko atvērto darbnīcu "Sanākati sētiņā!" Tās mērķis ir iepazīstināt pilsētniekus, jo sevišķi bērnus, ar senajām amatu prasmēm un zināšanām.


Kalējs Guntis Jakubovskis iepazīstinās ar rotkaļa amatu. Katram - gan lielam, gan mazam - būs iespēja apstrādāt un izrakstīt ar zīmēm savu vara gredzenu vai aproci.


Keramiķis Uģis Dainis mācīs strādāt uz podnieka virpas.


Pirtniece un zālīšu zinātāja Anita Laime stāstīs par dažādu augu ārstnieciskajām īpašībām un iedarbību, pirts tradīcijām un pareizu pēršanos. Katrs varēs sasiet pats savu pirtsslotu.


Perkusiju dižmeistars Nils Īle vadīs mūzikas instrumentu veidošanas darbnīcu, kopā ar viņu skārda bundžas pārvērtīsim par ritma mūzikas instrumentiem, lai kopīgi ieskandinātu vasaras sākumu.


Darbnīcas ietvaros tautās dosies arī dizaineres Ingrīdas Zāberes (Recycled.lv) pirmie modeļi no jaunās kolekcijas. Recycled.lv kleitas un tunikas, kas darinātas no vīriešu krekliem, ir labi pazīstamas pašmāju stilīgajām kundzēm un jaunkundzēm. Tās saņēmušas arī vislabākās atsauksmes dažādās ārvalstu skatēs. Šo savu kolekciju māksliniece vēlas veidot, izmantojot tradicionālos tērpu siluetus, proporcijas, krāsas, simbolus, taču tehniskais risinājums atšķirsies. Tāpat kā iepriekšējām kolekcijām, konceptuāli tiks izmantoti tikai lietoti apģērbi, mežģīnes, izšuvumi, metāla detaļas un citi materiāli, kas kolekcijas tapšanas laikā būs pieejami. Apģērbi radoši un mūsdienīgi apvienos latviskās piederības izjūtu un mūsu senču garīgās vērtības – mīlestību uz atbildību par savu zemi, dabu, tautu, ģimeni un paša tikumu.


Atvērtās darbnīcas mērķis ir atgādināt 21. gadsimta pilsētniekam par seno latvju dzīvesziņu un iepzīstināt viņu ar zīmju un ornamentu nozīmi un spēku, kā arī apmainīties ar idejām par seno amatu vietu modernajā pasaulē un etnogrāfisko elementu izmantošanu mūsdienu dizainā.


Foto: Publicitates

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas