Minhauzens atdzimst labdarībai
17. un ar divām izrādēm 26. decembrī Spīķeru koncertzālē, kā arī 29. un 30. decembrī kinoteātrī „Splendid Palace” notiks interaktīvi teatralizēts uzvedums pēc Mārtiņa Zīverta lugas „Minhauzena precības” motīviem. To iestudējusi nodibinājuma „Sociālo pakalpojumu aģentūra” paspārnē esošā jauniešu radošā apvienība „Opā-opā” ar mērķi no uzveduma iegūtos līdzekļus novirzīt bez vecāku gādības palikušo bērnu atbalstam. Projekts ir iecerēts kā vērienīgs pasākums baroka laika atmosfērā un jautrā gaisotnē ar jokiem, mūziku, radošajām darbnīcām, fotografēšanos, baroka laika leļļu teātri, gardumiem un Ziemassvētku vecīti, kā arī citiem pārsteigumiem.

„Skatītāji izrādē varēs gūt visas iespējamās emocijas,” saka Minhauzena lomas atveidotājs un jauniešu radošās apvienības „Opā-opā” vadītājs Jānis Jaunozols. ”Mīlestība, nodevība,atraidījums, iepazīšanās, saviļņojums...Emociju gamma ir ļoti plaša. Visa luga ir kā neliela pasaka ar reāliem un dzīviem notikumiem. Šī luga cilvēkiem ļaus sapņot.”

Ja skatītāju atsaucība būs liela, uzvedums „Minhauzena precības” notiks arī nākamajā gadā. „Par labdarību vajadzētu atcerēties ne tikai Ziemassvētku periodā, bet arī ikdienā,” saka nodibinājuma „Sociālo pakalpojumu aģentūra” valdes priekšsēdētāja un uzveduma „Minhauzena precības” producente Dace Blaževica. „Vēlamies, lai palīdzības ideja nepazūd un neaprobežojas tikai ar svētku laiku. „Minhauzena precības” būs iespēja iziet no esošās telpas, kurā mēs ikdienā dzīvojam. Uzvedums palīdzēs nonākt citā vidē un pasaulē, piedzīvojot ne tikai labas emocijas no izklaides viedokļa, bet arī rosinot iztēli par kaut ko aizdomāties.”


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas