Latvijas Nacionālā bibliotēka saņem nozīmīgu ziedojumu satura veidošanai

Vakar, 30. novembrī, jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas būvlaukumā pirmo reizi kopš stāšanās amatā viesojās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme – Grende. Ministres viesošanās laikā LU studentu korporācija Fraternitas Lataviensis Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrībai pasniedza 101 000 Kanādas dolāru (ap 50 000 LVL) ziedojumu.

Ziedojot Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, korporācija atzīmē savu 85 gadu pastāvēšanas jubileju. Ziedojums tiks izmantots bibliotēkas satura veidošanai - grāmatu iepirkumiem un trimdas laikrakstu digitalizācijai. Par ziedojumu iegādātā aktuālā nozaru literatūra būs būtisks papildinājums LNB jaunās ēkas brīvpieejas krājumam.

Pateicībā par ziedojumu, korporācijas Fraternitas Lataviensis vārds tiks iemūžināts pie vienas no jaunās Nacionālās bibliotēkas telpām – plāksnītē pie Sociālo un humanitāro zinātņu auditorijas grupu nodarbību telpas.

LR kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende: „Ziedošana un mecenātisms ir cieši saistīti ar uzticēšanos un ticību. Ziedojums, ko šodien saņem Latvijas Nacionālā bibliotēka, apliecina, ka mēs ticam – mūsu Nacionālā bibliotēka, īpaši pēc tam, kad tai būs pieejama jaunā ēka ar visām tās iespējām, būs visaugstākā līmeņa zinātnes, kultūras un sabiedriskais centrs. Tas ir izaicinājums – darīt visu, lai LNB ēka tiktu uzcelta un atvērta solītajā laikā, lai tā būtu saturiski augstvērtīga un lai mecenāti un sponsori aizvien vairāk tiektos ziedot bibliotēkai. Tas ir izaicinājums, kas gandarī un dod spēku strādāt.”

Alfons Kalns, LU korporācijas Fraternitas Lataviensis pārstāvis: „Augšām lai turpina celties Gaismas pils, kļūstot par latviešu kultūras klēti uz ilgiem, jo ilgiem gadiem  -  tā skan Latvijas Universitātes korporācijas Fraternitas Lataviensis vēlējums nododot Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīcībā Ls 50 000 (101 000 Kanādas dolāru) savas brālības 85 gadu pastāvēšanas svētku zīmē.”

Undīne Būde, LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja: „Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības pirms vairākiem gadiem aizsāktais labdarības projekts „Atbalsts LNB krājumam” palīdz piepildīt bibliotēkas plauktus un krātuves ar vērtīgu un aktuālu literatūru. LU studentu korporācijas Fraternitas Lataviensis ziedojums tiks izlietots trimdas periodikas digitalizācijā un grāmatu iepirkumiem, kas būs īpaša dāvana jaunās bibliotēkas apmeklētājiem, jo iegādātie izdevumi atradīsies brīvpieejas plauktos. Kopumā „Atbalsts LNB krājumam” Biedrība ziedojumos saņēmusi 156 162 LVL.”

Andris Vilks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors : „Kanādas latviešu ziedojums ir ievērojama jauna dimensija digitālās bibliotēkas saturam, kas aptver to latviešu daļu, kas turpināja uzturēt latvisko dzīvesziņu un valstiskumu ārpus tās teritorijas pēc okupācijas. Vēlamies izteikt lielu pateicību korporācijai Fraternitas Lataviensis par lēmumu ziedot 101 000 Kanādas dolāru Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.”
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas