Ministrs: Varbūt izdosies šīs sezonas noslēgumā atļaut izrādes ar skatītāju klātbūtniSezonas beigās varētu notikt teātra izrādes ar skatītājiem, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pieļāva kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība).

"Sabiedrība ir nogurusi no pandēmijas. Mums jāmeklē veidi, kā ar pandēmiju sadzīvot. Šobrīd esam situācijā, kad jābūt ļoti uzmanīgiem. Visiem jābūt atbildīgiem, lai pandēmijas beigu posmā neizdarītu kaut ko tādu, kas mums maksātu vairāk nekā viss iepriekšējais," sacīja ministrs.

Pēc viņa teiktā, pēc divām nedēļām, ja situācija nepasliktināsies, darbu varētu sākt muzeji. Viņš arī pieļāva, ka izmēģinājuma kārtā kāds muzejs varētu atsākt darbu arī ātrāk, bet to vēl vērtē ministrijas darba grupa, un šis priekšlikums ir tikai darba stadijā.

"Par veikaliem un muzejiem mums valdībā vienmēr bijušas asas diskusijas. Zināmā veidā esmu iemantojis tādu tirdzniecības organizāciju nedrauga slavu, paralēli cīnoties, lai arī kultūras iestādes tiktu atvērtas. Pēc pāris nedēļām būtu jābūt atvērtiem muzejiem," sacīja ministrs.

"Nekas nespēj atsvērt tiešo kontaktu ar skatītāju, pēc kā kultūras nozare ir ļoti noilgojusies. Mums ir vēl mazliet jāsaņem spēki un jātiek līdz vasarai, kad, es ceru, brīvdabas pasākumi mums dos lielākas iespējas. Jāapzinās, ka pandēmija vēl nekur nav aizgājusi," sacīja Puntulis.

Viņš pieļāva, ka varbūt izdosies šīs sezonas noslēgumā atļaut izrādes ar skatītāju klātbūtni: "Bet, vai viņiem būs nepieciešami negatīvie Covid-19 testi vai būs jābūt vakcinētiem, vēl jautājums," atzina ministrs.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas