Pret Covid-19 sāk vakcinēt skolu darbiniekus, kuri strādā klātienēNo šodienas, 12. aprīļa, plānots sākt pret Covid-19 vakcinēt skolu darbiniekus, kuri strādā skolās klātienē. Viņi kopš piektdienas aicināti pieteikties sistēmā manavakcina.lv vai pa telefonu 8989.

Ar 12. aprīli vakcinācijai tiek atvērta jauna iedzīvotāju grupa “Pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.–6. klašu pedagogi un darbinieki, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī citi pedagogi, kuri atsāk darbu klātienē”.

"Šajā reizē prioritāte ir pirmsskolas izglītības pedagogiem un darbiniekiem, speciālās izglītības pedagogiem un darbiniekiem, 1.-6. klašu skolotājiem, kā arī tiem, kas strādā ar 12. klasēm un drošajos reģionos pakāpeniski atgriežas klātienes procesā," norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Savukart veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP!) atzīmēja: "Virkne pedagogu jau šobrīd strādā klātienē. Mums ir jādod iespēja šiem cilvēkiem saņemt aizsardzību, ko nodrošina vakcīnas."

"Uz šodienu mēs esam izmantojuši 177 000 vakcīnu devu. Esam izmantojuši tās vakcīnas, kas Latvijā ir atvestas, ja noņemam rezervi otrajām devām un šīs nedēļas vakcinācijas apjomu. Manavakcina.lv pieteikušies apmēram 15 000 izglītības iestāžu darbinieku," turpināja ministrs.

Pēc viņa teiktā, kopumā šajā grupā ir ap 76 000 cilvēku: "Ja skatāmies sadalījumā pa šīm divām kategorijām, tie, kuri tūlīt varēs saņemt vakcīnu, tas ir vairākums – ap 52 000 cilvēku, bet tie, kuri varēs vakcīnu saņemt nākamajā solī – ap 24 000 cilvēku."

Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga LTV “Rīta panorāmai” atzina, ka izglītības sistēmā strādājošo vidū ir gan vakcīnas atbalstoši, gan ļoti rezervēti cilvēki: ""as ataino arī to situāciju, kas ir valstī – kāds nogaida, kāds vēlas citu vakcīnu, kāds nevēlas vispār, bet kāds vēlas detalizētāku informāciju."

"Lūdzam, lai netiktu dalīts, kurš no 12. aprīļa saņems vakcīnu un kurš no 3. maija. Ja mēs gribam, lai vismaz mācību gada beigās bērni atgriežas izglītības iestādēs, tad ir jādod iespēja visiem izglītības sistēmā strādājošajiem vakcinēties maksimāli ātri," sacīja LIZDA vadītāja.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas