Muižniece noraida ideju par skolu iesaistīšanu bērnu vakcinācijā pret Covid-19Skolas nevajadzētu iesaistīt bērnu vakcinācijā pret Covid-19, trešdien intervijā Latvijas Radio savu pārliecību pauda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija).

Kā zināms, Latvija saņēmusi 54 000 vakcīnas Comirnaty (Pfizer-BioNTech) bērnu devas, kas paredzētas bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcinācijai pret Covid-19. Bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcināciju Latvijā plānots uzsākt ceturtdien, 16. decembrī, kad ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs šīs vakcīnas tiks piegādātas.

Muižniece noraidīja ideju, ka bērnu vakcinēšanā varētu iesaistīt izglītības iestādes, norādot uz to, ka skolas jau ir noslogotas ar Covid-19 testēšanu: “Tas nebūtu liekams uz skolu pleciem. Protams, primāri tas ir katra ģimenes ārsta uzdevums informēt pacientus par to, ka šī iespēja ir, un izstāstīt labās lietas un novērst bažas."

Runājot par Covid-19 saslimstības kāpumu tieši skolēnu vidū, Muižniece atzina, ka tas esot neliels.

Tāpat ministre noraidīja ieceri par ziemas brīvlaika pagarināšanu: “Šobrīd mēs šādu opciju absolūti neizskatām, jo pagarinātais brīvlaiks vienmēr saistīts ar papildu nekontrolētiem apstākļiem. Jo, kamēr vecāki dodas uz darbu, skolēnu brīvlaikā bērni tiekas savā starpā."

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas