Mūsdienu amatniecības festivāls Brīvdabas muzejā


Jau šo svētdien, 11. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 10.00 līdz 17.00 norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls. Festivāla laikā būs iespējams aplūkot un iegādāties ap 120 amatnieku darinājumus, kas tapuši, apvienojot tautas mākslas tradīcijas ar mūsdienu prasībām un tehnoloģiskajām iespējām.


Līdztekus amatniecības izstrādājumu tirdziņam varēs iegādāties arī pārtikas produktus, piedalīties zīda apgleznošanas, dekupāžas, rotu veidošanas, mākslīgo ziedu darināšanas un citās radošajās darbnīcās. Mazākie apmeklētāji varēs vizināties zirga mugurā. Kurzemes zvejniekciema pļaviņā apmeklētājiem būs iespēja vērot un piedalīties izstrādājumu tapšanā, kā arī baudīt muzejam neierastu muzikālo fonu RadioNABA dīdžeju pavadībā.


Brīvdabas muzeja amatniecības festivāls ir jauna tradīcija, kas apzina un aktualizē Latvijas amatnieku daudzveidīgās radošās izpausmes. Šogad festivāls notiks trešo reizi. Festivālam tika aicināti pieteikties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus, radot darbus ar reizē praktisku un māksliniecisku vērtību.


Šogad Mūsdienu amatniecības festivālā piedalīsies ap 40 jauni dalībnieki, kuri iepriekš tika aicināti uz savu darinājumu rādīšanu īpašai komisijai, piemēram, „Etnoteks” ar etnogrāfisko rakstu audumiem un izstrādājumiem no kokvilnas vai „RixWood” ar oriģināliem un praktiskiem koka aksesuāriem, kas paredzēti vismodernākajiem mobilajiem tālruņiem un citām ierīcēm.


Mūsdienu amatniecības festivāls un ar to saistītās aktivitātes piedalās arī „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”. Tālab 8. augustā plkst. 18:00 „Esplanāde 2014” ēkā notiks Brīvdabas muzeja informatīvā stunda, kuras laikā būs iespējams iepazīties ar muzeja darbu Latvijas amatniecības tradīciju vērošanas un popularizēšanas jomā. Pasākuma laikā notiks amatnieku demonstrējumi, bet attapīgākie apmeklētāji varēs piedalīties konkursā un balvās iegūs ielūgumus uz Mūsdienu amatniecības festivālu.


Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 31.10.) 3.00 Ls pieaugušajiem, 1.50 Ls studentiem, 2.00 Ls pensionāriem, 1.00 Ls skolēniem, 6 Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no plkst. 17.00 līdz 20.00 pieejamas vakara biļetes par 1.00 Ls. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (2.00 Ls). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas