Ķemeri gatavojas svētkiem 9.-10. augustā


Kā jau katru gadu, arī šogad augusta vidū - 9. un 10. augustā - notiks gadskārtējie Ķemeru svētki. Norišu klāsts plānots gana plašs, un ko interesantu sev varēs atrast ikviens - gan sporta aktivitāšu piekritēji, gan mierīgākas izklaides un kultūras pasākumu atbalstītāji.


Svētkus atklās nu jau tradicionālais nakts koncerts pie sēravota paviljona „Ķirzaciņa" 9. augusta vakarā, kura klausītājus šoreiz priecēs „Barona ielas saksofonu kvartets". Savukārt, 10. augustā kultūras norises turpināsies ar dažādiem priekšnesumiem uz brīvdabas skatuves. Rītu plkst. 11:00 ieskandinās mājinieki - Ķemeru vidusskolas radošie kolektīvi, kuriem pievienosies viesi no Kauguriem - popugrupa „Visi kā viens", kas skatītājus jau priecēja arī pagājušajā gadā. Pēc tam skatuvi pārņems šo svētku redzamākais jaunums - hip-hop, break-dance un street-dance paraugdemonstrējumi gan Latvijā jau pazīstamu, gan jaunu mākslinieku izpildījumā. Dienas beigās, plkst. 21:00 uz skatuves kāps Latvijā pazīstamā grupa „Sestā Jūdze", piedāvājot kārtīgu izdancošanos zaļumballē, bet pēc zaļumballes paredzēta diskotēka ar DJ PERVERT SALA.


Turpinot pagājušajā gadā iesāktās tradīcijas, par īstu kultūras centru svētku laikā pārvētīsies Ķemeru bibliotēka. Šogad tajā varēs iepazīt mākslinieces Ingunas Radziņas veidotās lelles, kas tapušas Jūrmalas teātra leļļu studijas izrādēm. Gan mazi, gan lieli varēs lelles kārtīgi apskatīt, ar tām fotografēties un uzzināt daudz kā jauna - ne velti izstādei dots nosaukums „Brīnumainā pasaule". Tāpat bibliotēkā būs apskatāma Nāburgu dzimtas gleznu izstāde, kas veidota, atzīmējot jau 4. paaudzē Ķemeros dzīvojošās dzimtas simtgadi. Daudz interesanta sola arī plānotā Jūrmalas suņu izstāde, kuras ietvaros arī šogad notiks pērn lielu popularitāti ieguvusī ķemernieku bezšķirnes suņu izstāde. Protams, nav aizmirsts arī par Ķemeru galvenajām bagātībām - pie sēravota „Ķirzaciņa" svētku laikā notiks sērūdeņu un dūņu izzināšanai veltītas aktivitātes, savukārt, pie Ķemeru lielā tīreļa, kas ir galvenā sērūdeņu veidošanās vieta Ķemeru apkārtnē, Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu vadībā notiks ķemernieku un citu Latvijas iedzīvotāju tik iemīļotās rekonstruētās tīreļa laipas atklāšanai veltītas izglītojošas aktivitātes.


Un visbeidzot, protams, sporta sacensības, kas arī kļuvušas par Ķemeru svētku neatņemamu sastāvdaļu. Spēkiem mēroties varēs orientēšanās sportā, volejbolā (šogad trīs laukumos!), šaušanā, virves vilkšanā, Anniņas kurpes mešanā, būs arī jautrības stafetes, piepūšamās atrakcijas, vizināšanās ar zirgiem u.c.


Pasākumu rīko Ķemeru iedzīvotāju biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālo administrāciju, Ķemeru bibliotēku, Ķemeru vidusskolu, Ķemeru luterānu baznīcu, portālu www.kemeri.lv, finansiāli atbalsta Jūrmalas pilsētas dome.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas