Muzeji pakāpeniski ver durvis individuāliem apmeklējumiemMuzeji pakāpeniski ver durvis individuāliem apmeklējumiem, Kā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) vadītāja Māra Lāce, varētu paiet divi gadi, kamēr muzeji atgriezīsies 2019. gada līmenī.

Saskaņā ar valdības 2021. gada 1. jūnija lēmumu durvis individuāliem apmeklējumiem pakāpeniski ver Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības – LNMM galvenā ēka, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, kā arī ekspozīcija Muzeju krātuvē “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”.

Muzeju ēkas būs atvērtas individuāliem apmeklētājiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem, lai sniegtu aizraujošu pieredzi, iedvesmu un mierinājumu, vienlaikus ierobežojot un regulējot skatītāju plūsmu. Tādēļ muzejos ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkā, nodrošinot uz vienu personu ne mazāk kā 25 m² telpas.

Muzejos ir jāievēro 2 metru distance no personāla un citiem apmeklētājiem, izņemot ģimenes locekļus, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī vecākus un viņu nepilngadīgos bērnus, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā. Līdzīgi kā citviet arī mākslas muzeji sniedz pakalpojumus tikai tiem apmeklētājiem, kas pareizi izmanto mutes un deguna aizsegu – medicīniskās sejas maskas, nemedicīniskās (higiēniskās vai auduma) sejas maskas, nosedzot muti un degunu.

“Tā ir iespēja, ko ļoti gaidījām, jo uzskatām, ka muzeji ir viena no drošākajām vietām. Apmeklētāju plūsma nav tik intensīva šobrīd, tā ir vienmērīga. Apmeklētāji viens otram netraucē. Pašlaik ir ļoti veiksmīga situācija,” sacīja Lāce.

Viņa sacīja, ka šobrīd viss notiek bez reģistrācijas, apmeklētāji nāk, kad viņi ir izdomājuši: “Protams, ja būs situācija, ka apmeklējums veidosies blīvāks, būs jādomā, kā rīkoties tālāk.”

“Muzeji visā pasaulē ir tās institūcijas, kas ir ļoti atkarīgas no tūrisma plūsmas. Kamēr tūrisms neatjaunosies, muzejiem tā situācija nebūs pārāk laba. Bet, es domāju, ka paies vēl kādi divi gadi, kamēr muzeji uzdabūs atpakaļ 2019. gada līmeni,” pauda Lāce.

Jau ziņots, ka pirmais pilotprojekts no š.g. 21. aprīļa līdz 4. maijam notika muzeju nozarē – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vēra durvis epidemioloģiski drošai Latvijas valsts simtgadei veltītās izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” apmeklējumam.

Pilotprojekts noritējis droši – izstādi 2 nedēļu laikā apmeklēja 4 040 cilvēki.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas