Mūzika Arsenālā: Pavasaris atkal klāt!


Ceturtdien, 22. martā, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) norisināsies programmas „Mūzika Arsenālā” muzikālais vakars „Pavasaris atkal klāt!”, kurā uzstāsies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņi, operdziedātāji Inese Jasmane-Rūrāne un Viesturs Vītols, flautisti Ieva Pudāne un Andis Klučnieks.


PASĀKUMS
Kameransambļu un koncertmeistaru klases audzēkņu koncertā skanēs latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi klavierēm, stīgu un pūšaminstrumentiem, kurus papildinās dziesmas un operu ārijas Ineses Jasmanes-Rūrānes un Viestura Vītola sniegumā, kā arī mūziķu Ievas Pudānes un Anda Klučnieka flautas skanējums.


Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas audzēkņi ar daudzveidīgām programmām uzstājas mūzikas un mākslas skolās, koncertē muzejos, izstāžu zālēs, kultūras centros, arī sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādēs, jo pedagogi topošajiem māksliniekiem māca ne tikai sasniegt profesijas augstumus, bet prast tālāk nodot mūzikas dvēselisko saturu. Stīgu instrumentu specialitāšu skolnieki sadarbībā ar klavieru un pūšaminstrumentu spēles nodaļas jaunajiem mūziķiem labprāt spēlē dažāda sastāva kameransambļos. Ansambļa muzicēšana vienmēr ir bijusi augsti novērtēta nacionāla mēroga konkursos, kā arī guvusi klausītāju atzinību koncertos.


Koncerta „Pavasaris atkal klāt!” dalībnieki ir pedagogu Vitas Bebres, Daigas Blumbergas, Tatjanas Mazurovas, Ilzes Zvaigznekalnes skolnieki. Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņu pavasarīgā uzstāšanās Arsenālā nostiprina izveidojušos tradīciju – ar koncertiem pāris reizes gadā iepriecināt muzeja apmeklētājus un mūzikas mīļotājus.


Operdziedātāja Inese Jasmane-Rūrāne kā soliste regulāri piedalās dažādos muzikālajos projektos un strādā par vokālo pedagoģi. Kopā ar mūzikas skolu audzēkņiem uzstājusies koncertu programmas „Muzikālās otrdienas” ietvaros Rīgas Svētā Pētera baznīcā un kultūras iestādēs visā Latvijā, darbojusies Māra Čaklā dziesmu konkursa „Cik mēs viens par otru zinām” žūrijā.


Viesturs Vītols ir Latvijas Nacionālās operas kora mākslinieks, kura basa solopartijas dzirdamas uzvedumā „Bohēma” (Džakomo Pučīni). Mūziķis paplašina un daudzveido savu profesionālo darbību, piedaloties dažādos muzikālos projektos. Operdziedātājs jau vairakkārt uzstājies kopā ar mūzikas skolu audzēkņiem un citiem šī koncerta viesiem.


Aicinām Jūs radīt un baudīt pavasara gaisotni kopā ar radošiem un talantīgiem māksliniekiem!


Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Ieeja koncertā bez maksas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas