Publiskota Hamperdinka Eirovīzijā izpildītā dziesma

Publiskota dziesma "Love Will Set You Free" ar kuru Lielbritāniju Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēs šlāgermūzikas veterāns Engelberts Hamperdinks, ziņo BBC.


Jau ziņots, ka Lielbritāniju Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, pēc kompānijas BBC lēmuma, pārstāvēs dziedātājs Engelberts Hamperdinks (Engelbert Humperdinck).


75 gadus vecais dziedātājs konkursā izpildīs Sašas Skarbeka un producenta Martina Terefes komponēto dziesmu.


Hamperdinks kļūs par visvecāko Eirovīzijas dalībnieku visā tās vēsturē.


Pie dziedātāja Eirovīzijas dziesmas "Love Will Set You Free" strādājuši vairāki pasaules līmeņa profesionāļi - Martins Terefe (Martin Teref), kurš pazīstams kā Džeimsa Morisona un Mary J Blige dziesmu autors, kā arī Saša Skarbeks (Sacha Skarbek), kurš radījis topu līderes Adeles, popmūzikas sensācijas Lanas Del Rejas hītus un teksta autors Dens Vilsons. Saša savulaik sarakstījis arī Džeimsa Blanta (James Blunt) spilgto debijas singlu „You`re Beautiful”.


Hamperdinku uz akustiskās ģitāras pavada Džeimss Braeins, kurš koncertējis kopā Ar Neliju Furtado.


Dziesma ierakstīta Londonā, Losandželosā un Nešvilā.


"Tas ir liels gods pārstāvēt savu valsti šī gada “Eirovīzijas” konkursā”, sacīja dziedātājs. Kad pie manis vērsās BBC pārstāvji, man jau pašā sākumā bija sajūta, ka ir lieliski būt tāda pasākuma sastāvdaļai. Esmu saviļņots, pilns apņēmības piedalīties konkursā un lūdzu britus mani atbalstīt!"


BBC kreatīvais direktors Dereks Maklīns dziesmu raksturo, "kā varenu balādi, kādu radījuši tikai daži mūziķi."


Engelberts Hamperdinks (īstajā vārdā -Arnolds Džordžs Dorsijs - Arnold George Dorsey) ir četru Grammy balvu kā arī vairāku desmitu "zelta" un "platīna" albumu īpašnieks. 45 gadus ilgajā mūziķa karjerā pārdoti 150 miljoni disku.


Lielāko popularitāti Hamperdinkam atnesa dziesma "Release Me", kurš guva lielus panākumus 1967. gadā.


Neskatoties uz solīdo vecumu un izzušanu no hīt-parāžu sarakstiem,Engelberts Hamperdinks aktīvi koncertē un pasaulē viņa uzstāšanās savāc pilnas zāles.


2010. gadā Holivudā viņam tika pasniegta prestižā prēmija Mūzikas Leģenda, kuru visizcilākajiem estrādes dziesmu izpildītājiem pasaulē piešķir ASV jauno izpildītāju apvienība.


Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad no 22.maija līdz 26.maijam norisināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas