“Muzikālā banka 2023”: Dona “Lauzto šķēpu karaļvalsts” atzīta par vērtīgāko dziesmu"Muzikālā banka 2023" gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu tikai skatītāju triecienīsziņu balsojumā ieguvis Dons ar dziesmu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuvusi “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, savukārt trešo vietu ieņem Antra Stafecka un Ivo Grīsniņš-Grīslis ar kompozīciju “Dzīparos”.“Šovakar ir tas maģiskais vakars, kad varam teikt, ka mēs visi mūziķi varam dziedāt brīvi savā zemē,” saņemot balvu, norādīja “Muzikālā banka 2023” uzvarētājs Dons.

Pēc “Muzikālā banka 2023” noslēguma ceremonijas finālbalsojuma klausītāju iemīļotākās dziesmas sarindojušās šādi:

LAUZTO ŠĶĒPU KARAĻVALSTS – Dons
MĒS TURPINĀMIES – Sudden Lights
DZĪPAROS – Antra Stafecka, Ivo Grīsniņš-Grīslis
KARALIENES VALSIS (DAME LA MANO) – Prāta Vētra
RAĶEŠU ZINĀTNE – Fiņķis, Patrisha
ŠAĻTI – Bez PVN, Diona
ĻAUJ MAN – Kautkaili
BAĻĻĪTE – Citi Zēni, Labvēlīgais Tips
CIK TĀLU VĒL – Chris Noah
ES GAIDU ZIEMU – Triānas parks
SPĒLĒ SAVĀ BURVJU FLAUTĀ – Intars Busulis
PĒRKONS PĀRIES – Aija Andrejeva
VĒLOS DZĪVOT – ArtifexLV, Karīna Tropa, Atis Zviedris
ILGOŠANĀS ZVANI – Astro’n’out
PLĒSĪGI – Raum

“Pateicamies par skatītāju un klausītāju lielo aktivitāti un atvainojamies par sagādātajām neērtībām, kad telefonbalsojums īsi pēc balsošanas sākšanās vairs nebija pieejams. Diemžēl, pakalpojuma sniedzējam CSC Telecom to neizdevās atjaunot līdz pat balsošanas beigām, tādēļ organizatori un šī gada “Muzikālā banka” finālisti vienojās, ka vērtīgākā popa un roka dziesma tiks noteikta no triecienīsziņu balsojuma,” tā “Muzikālā banka” izpildproducents Aigars Dinsbergs.

“Šis vakars ir pierādījums tam, ka latviešu mūziķi ir paši labākie pasaulē. Ne vien tāpēc, ka katru gadu turpina radīt un dziedāt fantastiskas dziesmas dzimtajā valodā, bet arī tādēļ, ka tehnisku ķibeļu laikā spēj sadoties rokās un vienoties par labāko risinājumu,” norāda Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

Kā dziesmas rindoja eksperti un paši mūziķi?

Ja uzvarētāju noteiktu ekspertu padome, tad pirmā vieta būtu grupai “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, otrā vieta Intaram Busulim ar dziesmu “Spēlē savā burvju flautā”, bet trešo vietu ieņemtu grupa “Kautkaili” ar kompozīciju “Ļauj man”.

Savukārt paši mūziķi – finālšova 15 vērtīgāko dziesmu izpildītāji – pirmajā vietā liktu Finķa un Patrishas izpildīto dziesmu “Raķešu zinātne”, otrajā vietā – Chris Noah ar dziesmu “Cik tālu vēl”, bet trešajā vietā grupu “Kautkaili” ar dziesmu “Ļauj man”.

“Muzikālā banka” vērtīgākā dziesma tiek noteikta vairākās kārtās. Pirmajās divās dziesmas vērtēja “Muzikālā banka” ekspertu padome un klausītāji aptaujas mājas lapā www.muzikalabanka.lv. Un šogad finālā pirmo reizi 24 gadu ilgajā vēsturē finālšova uzvarētāja noteikšana tikai atstāta tikai klausītāju un skatītāju ziņā noslēguma ceremonijas laikā.

Visi “Muzikālās bankas” finālisti saņēma īpaši veidotas piemiņas balvas. Šī gada balvas autors ir mākslinieks Armands Jēkabsons. Balva ir unikāla piemiņa labākajiem un tiek veidota atbilstoši finālšova konceptam.

Līdzās 15 finālistiem uz finālšova skatuves kāpa arī leģendārā deju mūzikas grupa “Tranzīts”, Emilija, Justs, Elizabete Gaile, grupa “Elpa”, Ivo Grīsniņš-Grīslis un citi mūziķi.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas