“Muzikālās bankas” 2020. gada vērtīgākās dziesmas titulu iegūst Intara Busuļa dziesma “Dejo vientulību”Sestdien, 30. janvārī, ar krāšņu finālšovu noslēdzās Latvijas Radio 2 aptauja “Muzikālā banka 2020”, kurā gada vērtīgākās dziesmas titulu ieguva Intara Busuļa izpildītā dziesma “Dejo vientulību”. Par otru vērtīgāko dziesmu tika atzīta Carnival Youth izpildītā “Vasara bez internetiem”, savukārt trešo vietu ieņēma Triānas parka un Igo kompozīcija “Mālos pelēkos”. 

Intars Busulis, saņemot apbalvojumu, pateicās visiem draugiem - balsotājiem, klausītājiem un skatītājiem, atzīstot: “sākotnēji dziesma bija kā eksperiments, bet dziesma man ir ļoti tuva un dvēseliska, iespējams, tas arī nolasījās”. Līdz ar uzvaru šovakar, “Muzikālās bankas” vērtīgākās dziesmas titulu Intars Busulis ieguvis jau trešo reizi. 2017. gadā Busulis triumfēja ar dziesmu “Nākamā pietura – depo”, savukārt 2008. gadā – ar kompozīciju “Brīvdiena”.

Pēc „Muzikālās bankas 2020” noslēguma ceremonijas finālbalsojuma, klausītāju iemīļotākās dziesmas sarindojušās sekojoša secībā:

1. “Dejo vientulību”, Intars Busulis
2. “Vasara bez internetiem”, Carnival Youth
3. “Mālos pelēkos”, Triānas parks un Igo
4. “Tūrists”, Dons
5. “Haosā”, Astro’n’out un Sudden Lights
6. “Lai jau deg”, Ivo Fomins
7. “Mēs vairs nē”, Samanta Tīna
8. “Stāvēt tuvāk”, DAGAMBA un Patrisha
9. “Tavs karogs”, The Sound Poets
10. “Garīgais arī”, Musiqq
11. “Panama”, Tautumeitas
12. “Drāma”, MARTA
13. “Ietin mani”, Ivo Grīsniņš Grīslis
14. “Šis ir mans laiks”, Aminata
15. “Ir lemts kopā būt”, Iveta Baumane un Roberts Pētersons

“Visi ir nocietušies pēc skatuves un skatītāja – mākslinieku vēlme darīt savu sirdsdarbu šovakar pārvērtās pozitīvas enerģijas sprādzienā! Es esmu pārliecināts, ka to sajuta gan TV skatītāji, gan radio klausītāji. Visi piecpadsmit finālisti bija pelnījuši šo oāzi pandēmijas tuksnesī. Par to patiess prieks. Lai piedzīvotās emocijas dod jaunu grūdienu radīt jaunas dziesmas, ko guldīt 2021. gada Muzikālās bankas seifos un cilvēku sirdīs!” novēl Latvijas Radio 2 galvenais redaktors Kaspars Mauriņš.

Kā dziesmas rindoja fani, eksperti un paši mūziķi?

Skatītāju un klausītāju tiešraides balsojumā šī gada mīlētāko dziesmu TOP3 ir Intara Busuļa kompozīcija “Dejo vientulību”, Triānas parka un Igo dziesma “Mālos pelēkos” un Ivo Fomina “Lai jau deg”.

Ja vērtētu tikai ekspertu padome, otrās un trešās vietas ieguvēji atšķirtos – pirmā vieta nemainīgi būtu Intara Busuļa izpildītajai “Dejo vientulību”, otrā - The Sound Poets “Tavs karogs”, bet trešā - DAGAMBA ar Patrishu par dziesmu “Stāvēt tuvāk”.

Arī paši mūziķi – finālšova 15 vērtīgāko dziesmu izpildītāji – pirmajā vietā pārliecinoši lika Intara Busuļa dziedāto “Dejo vientulību”. Otro vietu, mūziķuprāt, bija pelnījusi Aminata ar “Šis ir mans laiks”, savukārt trešo – Carnival Youth dziesma “Vasara bez internetiem”.

Jau ziņots, ka “Muzikālās bankas” vērtīgākā dziesma tiek noteikta vairākās kārtās. Pirmajās divās kārtās balsis nodeva “Muzikālās bankas” ekspertu padome un klausītāji aptaujas mājas lapā www.muzikalabanka.lv. Savukārt trešajā, noslēdzošajā balsojuma kārtā, tika summēti pirmo divu kārtu un tiešraides telefonbalsojuma rezultāti. Finālšova skatītāju un klausītāju balsis ietekmēja 50% no kopvērtējuma.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas