Mūzikas svētki “Imantdienas” Cēsu Pils parka estrādē


7. jūlijā Cēsu Pils parka estrādē, piedāvājot klausītājiem īpašu programmu – daudz labi zināmas dziesmas, kā arī sen gaidītu atkalredzēšanos, notiks tradicionālie komponista Imanta Kalniņa mūzikas svētki "Imantdienas". Tā ir iespēja ne vien godināt komponistu jubilejās, bet arī vienkopus dzirdēt daudzas tautā iemīļotas dziesmas oriģinālā izpildījumā. Turklāt tieši Imantdienās uz skatuves ekskluzīvi muzicē pats komponists.


Koncerts tradicionāli notiks trīs daļās, pulcējot visus tradicionālos Imanta Kalniņa mūzikas izpildītājus.


Koncerta pirmajā daļā paša komponista vadībā muzicēs viņa 80. gadu grupa "Turaidas Roze" un solisti Olga Rajecka un Uģis Roze. Komponists solījis, ka, iespējams, tieši šajā koncerta daļā sagaidāmi pārsteigumi – jaunu dziesmu pirmatskaņojumus.


Otrajā daļā Imanta Kalniņa un Vika dziesmu ciklu „Autobuss debesīs” atskaņos grupa "Autobuss debesīs" solista Marta Kristiāna Kalniņavadībā. 80. gados radītais dziesmu cikls publiski nav atskaņots sen, taču tā dziesmu klāstā ir daudzi labi zināmi un tautā iemīļoti hiti, piemēram, "Manu enģel", "Autobuss debesīs" un citi.


Lielākais Imantdienu pārsteigums sagaidāms koncerta trešajā daļā. Par spīti pirms vairākiem gadiem paziņotajam, ka grupa "Menuets" vairs publiski nekoncertēs, tieši 2012. gada Imantdienās gaidāma ekskluzīva šī leģendārā kolektīva uzstāšanās, klausītājus priecējot ar visu laiku populārākajām Imanta Kalniņa dziesmām: "Dzeguzes balss", "Viņi dejoja vienu vasaru", "Alvas zaldātiņi", "Dziesma, ar ko tu sācies" un citām.


Kopumā koncerta norises laiks iecerēts vairāk nekā četras stundas, ar Imantdienām neiztrūkstošo publikas sadziedāšanos noslēgumā. Koncerts tradicionāli notiks Cēsu pils parka estrādē jūlija sākumā.


Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs. Biļetes cena: 5 - 15 Ls.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas