Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina uz “Rīgas Puķu Balli 2012”


Pašā vasaras viducī visus ziedu mīļotājus aicina gada lielākie dārzu svētki "Rīgas Puķu Balle 2012", kas notiks no 5. līdz 8. jūlijam Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, Rīgā Kandavas ielā 2. Šī gada izstādes tēma ir "Laikmeti dārzu kultūrā". Svētku viesus priecēs skaistākie ziedi un stādi, mūzika un dziesmas, izklaides lielajiem un mazajiem. Būs iespēja iegādāties stādus un gūt jaunas idejas savam dārzam.


Ceturtdien, piektdien un sestdien izstāde būs atvērta no 9 rītā līdz11 vakarā. Svētku viesus priecēs skaistākie un smaržīgākie ziedi, koncerti, dārza dizaina konkursa darbi, floristu veidojumi, stādu tirdziņš, darbnīcas lielajiem un mazajiem, izjāde ar zirdziņu. Būs koncerti un festivāla Baltica dažādu kopu sadziedāšanās. Jaunums būs Latvijā pirmā Tropu Tauriņu Māja. Izstādes noslēgumā svētdien no pulksten četriem pēcpusdienā – izstādes augu izpārdošana.


Pašlaik Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā darbojas radoši noskaņoti augumīļi un notiek gatavošanās ballei: no visām Latvijas malām tiek vesti skaistākie augi, veidotas augu kompozīcijas un dārza dizaina objekti. Izstādes ietvaros noritošā dārza dizaina konkursa šīgada tēma ir "Laikmeti dārzu kultūrā". Konkurss notiek Rīgas Puķu Balles četru gadu cikla ietvaros, kura kulminācija būs 2014. gadā Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas norišu laikā. Šogad dalībnieku izaicinājums būs īpaša balva – STENDERA stipendija, ko pasniegs uzņēmums STENDERS. Balva būs neparasta, priecēs ne tikai pašu konkursa uzvarētāju, bet arī visus Rīgas iedzīvotājus un viesus, jo uzvarētājs nākošā gada pavasarī ar uzņēmuma STENDERS atbalstu varēs izveidot savu dārza dizaina paraugu Rīgas centrā – Vērmanes dārzā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas