Nacionālā bibliotēka 103. dzimšanas dienā piedāvās plašu notikumu programmuAtzīmējot 103. dzimšanas dienu, 27. augustā no plkst. 11.00 līdz 17.00 Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina uz svētku svinībām, kuru laikā piedāvās plašu notikumu programmu. Būs iespēja gan apmeklēt izstādes un radošās darbnīcas, gan spēlēt spēles un piedalīties viktorīnās, gan klausīties koncertus un skatīties kino, gan piedalīties skeitborda sacensībās un vērot sportistu paraugdemonstrējumus un, protams, baudīt Rīgas panorāmas skatu no LNB kores 11. stāvā. Par gardām maltītēm gādās kafejnīca “Borščs pie ukrainietēm”. Dalība bez maksas.

PROGRAMMA

GRĀMATA LATVIJĀ

“No roku rakstiem līdz drukas darbiem” – ilustrāciju vēstures iepazīšanu pastāvīgajā ekspozīcijā “Grāmata Latvijā” papildinās praktiska darbnīca, kurā ikvienam būs iespēja izmēģināt drukāšanu ar iespiedpresi.

11.00–17.00

Ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” (1. stāvā) apskate un programma “Kā attēls radīts?” Īpaši izveidota jautājumu lapa ļaus iepazīt ilustrāciju vēsturi un dažādās to radīšanas tehnoloģijas

11.00–13.00 un 14.00–16.00

Programma “Kā attēls runā?” Ilustrāciju drukas un tekstu darbnīca “Ko senā Rīga saka LNB / ko LNB saka senajai Rīgai?” (1. stāvā, mācību telpā “Virtakas klase”)

EKSKURSIJAS IZSTĀDĒS

11.00

“Modināšana. Stāsts par hernhūtiešiem” (5. stāvā). Vada Pauls Daija un Beata Paškevic. Pieteikšanās

12.00

“Gadsimta lieciniece. Satikšanās ar Valentīnu Freimani” (4. stāvā). Vada Anita Uzulniece un Margarita Zieda. Apmeklētāju skaits nav ierobežots, iepriekš pieteikties nav nepieciešams. Pārējā laikā visas izstādes apskatāmas individuāli.

Borščs pie ukrainietēm

11.00–17.00

Ēdieni, dzērieni un uzkodas (1. stāvā, kafejnīcas “Divi Raiņi” telpā). Norēķināšanās pret ziedojumiem Ukrainai

SPĒLES VISAI ĢIMENEI

11.00–16.00

programma Bērnu literatūras centrā (7. stāvā):
orientēšanās spēle visai ģimenei “Pasaku meža detektīvs”
radošā aktivitāte bērniem “Katram sava īsgrāmatiņa”
radošā aktivitāte bērniem “Ūsaini astains stāsts bērniem”
mākslinieces, bērnu grāmatu ilustratores Natālijas Pudalovas izstāde (7. stāvā pie Bērnu literatūras centra)

11.00–16.00

Brain Games galda spēles visai ģimenei (1. stāvā)

13.00

Komandu prāta spēle-viktorīna “Grāmattārps” (1. stāvā, kafejnīcas “Klīversala” telpās). Izzinoša un aizraujoša viktorīna komandām 2–5 cilvēku sastāvā. Viktorīnā jautājumi par bibliotēkām, grāmatām un vispārīgām tēmām. Pieteikšanās

KONCERTPASTAIGA GAISMAS PILĪ

14.00–16.00

Rīgas projektu koris, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas audzēkņu muzikāli priekšnesumi dažādās vietās bibliotēkā (sākums 1. stāva ātrijā)

EKSTRĒMĀ SPORTA PROGRAMMA “IELĒC 103!”

14.00–16.00

Boards.lv mini sacensības pie LNB ieejas. Pieteikšanās

16.00

Dokumentālā filmas “Gads no malas” seanss un saruna ar filmas veidotājiem (Ziedoņa zālē)

Jau no plkst. 14.00 pie LNB galvenās ieejas sadarbībā ar boards.lv un Red Bull notiks skeitborda mini sacensības triku meistarībā trīs kategorijās (atvērtā; meiteņu; amatieru). Savukārt pēc tam plkst.16.00 Ziedoņa zālē tiks demonstrēts dokumentālās filmas “Gads no malas” seanss. To papildinās video intervija ar pasaulē titulēto latviešu skeitbordistu Madaru Apsi, kā arī tikšanās ar filmas veidotājiem un varoņiem. Dalība bez maksas.

Režisora Nila Alvara Neļķa dokumentālā mākslas filma “Gads no malas” prezentē alternatīvo sporta veidu daudzveidību un to pārstāvētos labākos Latvijas sportistus. Filmā atspoguļota ne tikai elpu aizraujoša triku māksla un adrenalīns, bet emociju harmoniju rada Latvijas skaistā ainava, tās dažādie gadalaiki un dabas stihijas gada griezumā. Skatītāji būs patīkami pārsteigti gan par sportistu radošo izpildījumu, gan par to, cik patiesībā daudz tiek piedzīvots 365 gada dienās.

Skeitborda pasākuma programma:

13.30 dalībnieku reģistrācija klātienē
14.00 skeitborda mini sacensības
15.40 apbalvošana
16.00 filmas “Gads no malas” seanss Ziedoņa zālē
16.30 tikšanās ar filmas veidotājiem, sportistiem
16.45 intervija ar skeitbordistu Madaru Apsi
17.00 noslēgums

Visos pasākumos ieeja un dalība bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas