Nacionālajā teātrī 27.martā ieradīsies Žurka Kornēlija27. martā Starptautiskajā Teātra dienā pie skatītājiem dosies politiskais kabarē „100 grami Žurkas ‘2012”, lai kopā ar saviem uzticamajiem skatītājiem pasmietos par mūsu valstī notiekošo, politiķiem un viņu „nedarbiem”.

Politiskais kabarē „100 grami Žurkas ‘2012” būs veidots kā parodija par balvu pasniegšanas ceromonijām. Balva „100 grami žurkas” tiks pasniegta ās.

Teātra direktors Ojārs Rubenis: „Teātra dienas pasākums ir aktieru kolektīva jautrošanās un reakcija uz apkārt notiekošo. Tas var patikt, var nepatikt, to var saprast, var nesaprast – kā jau humoru, jo ar to izdabāt visām gaumēm ir visgrūtāk. Bet mēs gribētu, ka skatītāji cauri jokiem tomēr pamana arī mūsu nopietnību un aicinājumu paskatīties uz mūsu valstī notiekošo un padomāt – ko mēs katrs kā indivīds varam darīt Latvijas labā.”

Izrādes režisors Valters Sīlis: “100 grami Žurkas” ir unikāla iespēja visam teātra kolektīvam uz skatuves uzvesties “huligāniskāk”, nekā ikdienā pierasts. Kaut arī aizvadītajā gadā tika ievēlēta jauna Saeima un dzīvei bija jākļūst mierīgākai, “Žurkas” radošajai brigādei par laimi politiskā dzīve ir palikusi tikai interesantāka, tāpēc arī šogad mums būs gan desmit nominācijas, gan konkurētspējīgi nominanti katrā no tām.

Daudzi notikumi šajā gadā, no vienas puses, nemaz neliekas tik smieklīgi, drīzāk gribas teikt, ka esam nonākuši baisu absurdu pilnā pasaulē. No otras puses – smiekli, iespējams, ir vienīgā iespēja saglabāt skaidru galvu, un, kad nākamreiz mums kāds politiķis ar ļoti nopietnu seju centīsies kaut ko iestāstīt, mēs varēsim atcerēties “100 gramus Žurkas” un mums būs filtrs, caur kuru sijāt politiķu piedāvāto informāciju. Jo man pašam, kopš es strādāju pie “Žurkas”, ir ļoti grūti bez smaida (kurš dažbrīd var būt arī ļoti labsirdīgs) skatīties un klausīties mūsu politiķos.”

Uzveduma radošā komanda ir Valters Sīlis, Mārtiņš Egliens, Jānis Skutelis, Aigars Ozoliņš, Alberts Kivlenieks, Ieva Kauliņa. Īpašs pienesums šajā gādā būs Raimonda Petrauska muzikālais noformējums. Jau izrādē „Tikai tā!” Raimonds Petrausks daudzus pārsteidza ar savu īpašo labi zināmu dziesmu oriģinālo interpretāciju. Kā politiskais konsultans izrādes tapšanā ir piedalījies Jānis Domburs.

Izrādē piedalās plašs aktieru ansamblis, kā arī mūziķi – Raimonds un Oskars Petrauski, Rihards Zaļupe.

Foto: Publicitātes/G.Janaitis
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas