Nacionālajā teātrī pirmizrāde Šekspīra “Venēcijas tirgotājam”

Šovakar,31.janvārī, Latvijas Nacionālajā teātrī notiks pirmizrāde jaunā režisora Aika Karapetjana iestudējai Viljama Šekspīra lugai "Venēcijas tirgotājs".

"Cilvēks grib atrast savu vietu sabiedrībā, lai nebūtu svešinieks, bet savējais ar līdzvērtīgām tiesībām. Tas ir aktuāli ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē. Kaut arī luga uzrakstīta 16.gadsimtā, tās tēma, ka cilvēks vienā brīdī var pazaudēt arī savu identitāti, ticību, ģimeni - visu, ja sabiedrība nepieņem šo cilvēku kā savējo, ir aktuāla arī šodien," norāda Aiks Karapetjans.

1596. gadā sarakstītās Šekspīra traģikomēdijas aktualitāte 21. gadsimta sākumā pati kļūst traģikomiska – joprojām nauda cilvēkus ne tikai vieno, bet arī šķir. Ebreju augļotājs Šeiloks un kristiešu tirgotājs Antonio kā divi auni stāv uz laipas un nespēj padot ceļu viens otram. Paldies Dievam, pasaulē bez varas, naudas un paštaisnuma ir arī mīlestība. Šoreiz – jaunekļa Bazanio un princeses Porcijas personās, bet ne tikai.

Ebreju augļotāja Šeiloka lomā iejutīsies Uldis Dumpis, viņa pretinieks Antonio būs Normunds Laizāns. Pārējās lomās redzēsim Basanio- Kaspars Zvīgulis,Porcija- Madara Saldovere,Nerisa- Ieva Aniņa,Džesika- Madara Botmane, Venēcijas dodžs- Jānis Skanis,Marokas princis,- Gundars Grasbergs, Graciano- Jānis Vimba,Lorenco- Jānis Āmanis.

Izrādei scenogrāfiju veido Aigars Ozoliņš, bet kostīmus Kristīne Pasternaka.

Teātra direktors Ojārs Rubenis uzsver, ka priecājas ne tikai par Šekspīra darbu atgriešanos uz šīs skatuves, bet, jo īpaši par režisoru, kurš ar savu debiju dramatiskajā teātrī apliecinājis, ka ir talantīgs mākslinieks,"kam pareizajās proporcijās piemīt prāts, sirds, veselīga pašapziņa un brīvības izjūta."

Jāatgādina, ka Karapetjans spoži sevi parādīja gan kino ar filmu "Cilvēki tur", gan arī Latvijas Nacionālajā operā iestudējot operu "Seviļas bārdzinis". Par operas iestudējumu saņēma Lielo Mūzikas balvu.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas