Nadeždas Bokovikovas mākslas darbu izstāde “Ija i jejo ja”Septembrī kafejnīcā “DALI” (Spīķeru kvartālā) Maskavas ielā 12K-1 atklāta mākslinieces Nadeždas Bokovikovas personālizstāde, kurā izstādītas 12 ilustrācijas, apvienotas stāstā ar nosaukumu “Ija i jejo ja”.

Mākslas darbu tehnikas izpildījums veidots no gaumīga papīra griezuma, kurš top rūpīgi klāts vairākos slāņos, un pateicoties tam, katra ilustrācija iegūst gan apjomu, gan vēstījumu.

«Ija i jejo ja» ir stāsts par neparastu, naivu un dīvainu būtni, kurš kopš dzimšanas brīža meklē jautājumu uz atbildi “Kas es esmu?” un galu galā atrod to. Neskatoties uz to, ka būtne līdzinās svešzemniekam, bet katra attēla sižets šķiet fantastisks, māksliniece uzsver, ka tas ir stāsts par ikdienišķa cilvēka ikdienišķu dzīvi.

brunchlv 1Šī būs otrā Nadeždas personālizstāde. Pirmā izstāde “Stāstu silueti” norisinājās gadu atpakaļ un ietvēra sevī papīrgriezuma darbu kolekciju, kuri izmantojami gan kāzās, gan citos saviesīgos pasākumos (piemēram, ielūgumu atklātnes, apsveikumu kartiņas utt.).

Darbs ar papīru Nadeždu interesē jau aptuveni gadus divpadsmit. Papīrs māksliniecei ir visnozīmīgākais izteiksmes līdzeklis viņas darbu radīšanā. Viņa uzskata, ka augstākais no mākslas veidiem ir prasme pateikt maksimāli daudz ar minimāliem līdzekļiem. Un papīrs, viņasprāt, ir viens no minimālisma materiāla veidiem, kas vairāk līdzinās jeb ir pamats tukšumam.

Mūsdienu deja un improvizācijas teātris ir otra Nadeždas aizraušanās. Dažkārt viņa sniedz publikai dejas priekšnesumus, kurā viņa pauž emociju gammu izmantojot savu ķermeni vai arī – veidojot sev šķēršļus uz skatuves, kā, piemēram, improvizācijas deja ar aizsietām acīm.

Izstāde kafejnīcā “DALI” norisināsies līdz 2015. gada oktobra beigām.

Ieeja brīva.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas