Nedēļas nogalē norisināsies Rīgas svētki 2014Sestdien, 16. augustā 11. novembra krastmalā no 12.00 līdz 23.00 aicinām apmeklēt Rīgas svētku programmu "Rīgas tiltu gaisma", kurā tiks apspēlēti cilvēku siržu veidotie tilti uz vaļaspriekiem, mūziku un mākslu.

Senie spēkrati tiksies parādē "Rīga retro 2014", aizraujošs motociklu dragreiss un paraugdemonstrējumi – Rīgas Kauss 2014, kā arī Latvijas Gada motociklu prezentācija. Līdzās iluzionistu Daces un Enriko Pecolli milzu Ziepju burbuļiem, pavisam neparasti un elpu aizraujoši priekšnesumi, apvienojot teātra, dejas un cirka elementus – akrobātu trupas Strange Fruit (Austrālija) izpildījumā. Savukārt, projektā Baltās skaņas – latviešu dainu un azerbaidžāņu tradicionālo mugam dziedājumu apvienojums perkusionistu grupas Pulsa efekts izpildījumā, piedaloties Latvijas un Azerbaidžānas mūziķiem. Un gana iespaidīgā priekšnesumā uz vienas skatuves tiksies arī Baltijas valstu spožākie folkroka un folkmetāla pārstāvji – Skyle (Lietuva), Metsatoll (Igaunija), kā arī pašmāju – Skyforger.

Vakara noslēgumā plkst. 21.00 koncertuzvedums "Viss ir iespējams"  – maģiskas saspēles tilts starp izciliem Latvijas džeza, populārās mūzikas, karstasinīgiem Brazīlijas un galvu reibinošiem Austrālijas māksliniekiem. Piedalās orķestris City Jazz Big Band  Kārļa Vanaga vadībā, Rīgas kamerkoris Ave sol un koncerta īpašie viesi – dziedātāja Denise Fontoura un perkusionists Tiago Loei no Brazīlijas. Koncerta otrajā daļā – Intars Busulis un instrumentālā grupa Kārļa Lāča vadībā, kā arī solistes Aija Andrejeva un Aija Vītoliņa. Koncertuzveduma mākslinieciskais vadītājs un diriģents Romāns Vanags.

Vakara noslēgumā svētku uguņošana plkst. 23.00

Ar pilnu svētku programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē www.rigassvetki.lv.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas