Dzintaru koncertzāle sezonu noslēgs ar Maestro Raimondu Paulu un Latvijas Radio bigbendu27. augustā plkst. 19:30 Dzintaru koncertzāle aicina uz šīs vasaras spožāko džeza notikumu – sezonas noslēguma koncertu ar Maestro Raimondu Paulu un Latvijas Radio bigbendu. Koncerta īpašie viesi – jaunā džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa un trompetes virtuozs no Zviedrijas Lasse Lindgrēns.Programmā – skaistākās maestro Raimonda Paula un citu komponistu džeza melodijas.

Latvijas Radio bigbends ir ievērojamākais Latvijas džeza ansamblis un no 2012. gada, pēc 16 gadu pārtraukuma, leģendārais kolektīvs atkal uzsācis aktīvu darbību. Latvijas Radio bigbenda direktors ir mūziķis un producents Māris Briežkalns, kolektīva muzikālais vadītājs, diriģents un aranžētājs - Kārlis Vanags, bet par orķestra māksliniecisko vīziju gādā   - Maestro Raimonds Pauls.

Latvijas Radio Bigbends piedāvā klausītājiem izbaudīt kvalitatīvus džeza mūzikas koncertus un ierakstus, sadarbojoties ar pasaules klases māksliniekiem, to vidū – itāļu vokāliste Roberta Gambarini, džeza vokālists Kurts Elings, bundzinieks Džodžo Maijers, vokālā grupa “New York Voices”, vairākkārtējs Grammy balvu ieguvējs Rendijs Brekers.

Latvijas Radio bigbends ir dibināts 1966. gadā ar nosaukumu „Latvijas PSR televīzijas un radio estrādes orķestris”. 1992.gadā tas tika pārdēvēts par Radio vieglās un džeza mūzikas orķestri. Tā pirmais vadītājs un diriģents bija komponists Ringolds Ore, bet no 1968.gada līdz 1991.gadam - vijolnieks un aranžētājs Alnis Zaķis. Latvijas Radio bigbendu vadījuši arī Raimonds Pauls un Gunārs Rozenbergs. Vienīgais profesionālais džeza orķestris Latvijā tika likvidēts 1996.gadā. Pēc tā likvidācijas džeza kustības attīstību Latvijā uzņēmās festivāls “Rīgas Ritmi”. Šobrīd Latvijas Radio bigbends darbojas valsts SIA “Latvijas Koncerti” un festivāla “Rīgas Ritmi” paspārnē uz projektu principa.

Dzintaru koncertzāle ir viena no pirmajām atvērta tipa koncertzālēm Latvijā, bet tās akustiskais un konstruktīvais risinājums ir viens no labākajiem sasniegumiem šajā jomā. Savukārt mazā (slēgtā) Dzintaru koncertzāles zāle ir novērtēta kā nozīmīgs kultūras vēstures piemineklis un šobrīd tiek restaurēta, lai tajā varētu radīt laikmeta prasībām atbilstošu komforta līmeni gan koncertu apmeklētājiem, gan izpildītājiem kā ziemas, tā vasaras sezonā.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas