Nedēļas nogalē Rīgā gaidāms tradicionālais Miķeļdienas gadatirgusRīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu Doma laukumā, kas šogad notiks sestdien, 27. septembrī, no plkst. 10.00 līdz 17.00, kad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt plašu kultūras programmu.

Miķeļdienu nedēļas nogalē atzīmēs arī pilsētas apkaimēs. Miķeļdienas gadatirgū, kas notiks ne tikai Doma laukumā, bet arī Herdera laukumā, Jēkaba, Pils, Tirgoņu ielās un Jaunielā varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru darinājumus, kā arī nopirkt rudens ražas veltes, gaļu, zivis, medu, maizi, veselības un ārstnieciskās kosmētikas izstrādājumus, pirts lietas un grāmatas, ko piedāvās ap 300 tirgotāju.

Tirgus apmeklētājus priecēs jauniešu pūtēju orķestris „Fanfara”, Tautas deju ansambļu „Dzīpars”, „Dancītis”, „Vija”, „Ačkups”, „Gatve” un „Austris” dejotāji. Iedzīvotājus priecēs arī bērnu vokālie ansambļi „Magonīte” un „Momo”, kā arī bērnu deju ansamblis „Dzīpariņš”. Miķeļdienas gadatirgū uzstāsies folkloras kopa „Kokle”, vokālais kvartets „Harmonija Rīgai” un Kristīnes Kārkles etnogrupa. Tirgus kultūras programmu vadīs Dailes teātra aktieris Gints Andžāns. Līdz ar iepirkšanos, iedzīvotājiem būs iespēja dzirdēt arī grupas „Mākoņstūmēji” uzstāšanos.

Miķeļdienas svinības notiks arī pilsētas apkaimēs. Svētdien, 28. septembrī, Kultūras un tautas mākslas centra (KTMC) „Ritums” filiālē (Laimdotas ielā 42) no plkst. 10.00 līdz 17.00 rudens gadatirgū „Miķelītis bagāts vīrs” piedalīsies KTMC „Ritums” folkloras un deju kopas, Tautas lietišķās mākslas studijas, mazākumtautību kolektīvi, amatierteātra „Rampa” dalībnieki, „Praktiskās estētikas skolas” kolektīvi, būs radošās darbnīcas, konkursi, kā arī tirdzniecība ar lauku rudens veltēm.

Savukārt pie Kultūras centra „Iļģuciems” svētdien no plkst. 13.00 līdz 15.00 būs iespēja vērot centra amatierkolektīvu uzstāšanos, kā arī iepazīties ar latviešu tautas tradīcijām Siguldas novada folkloras kopas „Senleja” vadībā.

Miķeļdienas gadatirgu un pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Detalizētāka Miķeļdienas gadatirgus kultūras programma, kā arī informācija par Miķeļdienas svinībām apkaimēs atrodama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas